Kiizzadt hazai boldogság

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2002.09.29. 22:46
Az argentínai világbajnokság szombati, lapzártánk után kezdődő nyitó meccsét (ez volt az egyetlen mérkőzés az első játéknapon) Hóbor Béla vezette, és bizony több mint két órát töltött el a magyar játékvezető az emelvényen. Noha az A-csoport házigazdája San Juan, az argentin–ausztrál találkozót a fővárosban, Buenos Airesben rendezték meg, és 12 ezer néző figyelte a fejleményeket.
15. férfivilágbajnokság, Argentína
A-csoport: Argentína–Ausztrália 3:1 (–22, 18, 29, 30), Portugália–Kína 3:1 (–16, 21, 19, 11). D-csoport: Japán–Kazahsztán 3:1 (24, 20, –29, 10). F-csoport: Hollandia–Görögország 3:0 (15, 15, 22)
A hazaiak kissé idegesen rajtoltak, ami az ausztrál blokk remeklésében fejeződött ki leginkább. Később fej fej mellett haladt a két csapat, Elgueta sáncba ütött labdája miatt aztán kétpontosra (18:16) növelték előnyüket a kengurusok, és végül Van Beest főszereplésével meg is nyerték a felvonást. A másodikban könnyen visszavágott Carlos Getzelevich együttese, míg a harmadikban jó érzékkel osztogatta szét a labdákat az ausztrál feladó, Youngs. Továbbra is Van Beest kegyetlenkedett, így a hazaiak cseréltek, és Weber helyett Ferraro irányított. A váltás sikeresnek bizonyult, amit elsősorban Elgueta pontjai jeleztek, végül az argentinok fejezték be sikerrel a 33 perces szettet. Ugyancsak maratoni hoszszúságú, 36 perces volt a negyedik játszma, amelyben Spajic és Giani (nem a világhírű olasz Andrea, hanem a kevéssé ismert argentin Gaston) vitte a prímet. Elsősorban nekik köszönhetően a házigazda végül 128 percnyi játék után bezsebelte a két pontot, és boldogan költözhetett át San Juanba. A meccs pontkirálya az ausztrál Van Beest lett 29 ponttal, a másik oldalon Milinkovic 25 pontig jutott, igaz, a leghíresebb argentin mindössze 40 százalékos hatékonysággal akciózott.
Vasárnap három kivétellel minden találkozó lapzártánk után kezdődött vagy fejeződött be. Az ottani idő szerint délelőtt kezdődő Portugália–Kína összecsapáson európai győzelem született, noha a kínaiak fordultak előnynyel a második játszmára, a japánok két ponttal gazdagodtak a kazahok ellen, míg Hollandia a vártnál jóval nagyobb különbséggel verte Görögországot.