Magabiztos REAC-siker

A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁNA mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN
2002.09.22. 20:59
GÓLSZERZÔPotemkin a 18. percben Véber mesteri passzát követően tíz méterről lőtte a labdát a bal alsó sarokba (1–0). Virágh a 71. percben Werle jobb oldali szabadrúgása után nyolc méterről fejelte a labdát a jobb felső sarokba (2–0). Potemkin a 85. percben közel harmincméteres szólót követően a bal alsó sarokba bombázta a labdát (3–0)SÁRGA LAPVirágh (műesésért) a 42. percbenSZÖGLETARÁNY: 2:1 (1:0)A mérkőzést övező családias hangulathoz partnerek voltak a résztvevők is, akik kocogós iramban futballozgattak. Szabálytalanság szinte alig volt, a nézők is nyugodtak voltak, olyannak minősíthetnénk a hangulatot (és a játék iramát), mint egy vidéki búcsú gálameccsét, s csupán csak a vursli és a virsli hiányzott. A látványos elemeket nélkülöző játszadozást a 18. percben az egykori újpesti játékmester, Véber György törte meg, aki kitűnő labdát tálalt Potemkin Károly elé, akinek csak annyi dolga volt, hogy értékesítse a lehetőséget. Előnyének tudatában csaknem tíz percig visszább húzódott saját térfelére a REAC, a vendégek bátrabban kezdeményeztek, de két csatáruk indiszponáltsága miatt még esélyük sem volt arra, hogy találataik számát nulláról egyesre változtassák. Az első játékrész utolsó szakaszában újra a házigazdák kezdeményeztek, a hazai lehetőségekben nem volt elég tűz, hogy tovább növeljék előnyüket, a 38. percben Werle Tibor fejesét követően újra a demecseri kapuba kerülhetett volna a labda, s ez így is történhetett volna, ha Szergej Petranics kapus nem hárít bravúrosan. A szünet előtt Nagy II Sándor került helyzetbe a másik oldalon, de nem tudott élni a felkínált lehetőséggel, így az egyenlítés elmaradt. A második játékrész semmiféle változást nem hozott a játék képében, továbbra is kényelmesen játszadoztak a csapatok. Ebben a kocogós iramban a REAC mégis tovább növelhette volna előnyét az 50. percben, de Nyerges Krisztián százszázalékos ziccerben elhibázta a lehetőséget. A látvány nem hozta lázba a publikumot, bár a hazai nézők ereiben feltehetőleg meghűlt a vér, amikor a 62. percben Kovács Imre 17 méterről kapura szúrta a labdát, amely centikkel suhant el Kövesfalvi István kapuja mellett. A hajrára aztán magára talált a REAC. Egyre inkább mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, amely a 71. percben meghozta az eredményét, ugyanis Werle Tibor szabadrúgását követően Virágh Tibor is feliratkozott a találatszerzők listájára. A végére teljesen elfáradt Demecser nem igazán tudott kiszabadulni a rákospalotaiak szorításából, s a 85. percben már csak asszisztálni tudtak Potemkin Károly remek egyéni szólója után szerzett találatához.MESTERMÉRLEGMészöly Géza: – Egy kulturáltan futballozó Demecser ellen teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.Rozsnyai Béla: – Amennyiben kihasználjuk az első félidőben adódó lehetőségeinket, talán ponttal távozunk Rákospalotáról.