BKV: hátra, Haladás: előre

A mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLYA mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLY
2002.09.22. 20:58
GÓLSZERZÔTüske az 52. percben hét méterről fejelt a kapu bal oldalába (0–1). Kaj a 90. percben 17 méterről a jobb felső sarokba bombázta a Nagy Sándor által lefejelt labdát (0–2)SÁRGA LAPVörös (visszahúzta Szűcsöt) a 11., Árki (buktatta Törököt) a 67., Farkas A. (reklamálásért) a 69. percben SZÖGLETARÁNY: 4:8 (2:2)A két csapat játékosai túlzottan óvatosak voltak, nem nagyon kockáztattak, így aztán meglehetősen közepesre sikeredett a meccs első felvonása. A félidő hajrájában ugyan valamivel aktívabb lett a vasi együttes, de az eredmény nem változott. A Lombard–Haladás számára balszerencsésen kezdődött a második félidő, mert Németh Tamás már a második percben megsérült. Az első igazi gólveszélyt Preisinger Sándor fejese jelentette, a labda a felső lécről pattant fölé. Beleerősített a vendégcsapat, és az 52. percben a vezetést is megszerezte Tüske Roland révén. A gól után egyértelműen fölénybe kerültek a vendégek, többet támadtak, sokat kezdeményeztek. Az Előrében nem volt elég erő az egyenlítéshez, bár az utolsó tíz percben volt lehetősége, de a cserejátékos, Németh Tamás jobb felső sarokba tartó lövését Balogh Tamás bravúrral kiütötte. A mérkőzés 90. percében aztán végleg eldőlt a három pont sorsa, mert a vendégek cserejátékosa, Kaj András ritkán látható nagy lövéssel kettőre növelte a Haladás előnyét. A látottak alapján a szebb napokat is megélt vendégcsapat győzelme megérdemeltnek mondható.MESTERMÉRLEGDisztl László: – Hátrányban is megpróbáltunk legalább kiegyenlíteni. Erre volt is lehetőségünk, de gólt nem tudtunk szerezni.Glázer Róbert: – Győzelmünk teljesen megérdemelt. Úgy vélem, egy egységes, jó csapatot sikerült megvernünk.