Bene Gábor volt a pontmentő

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2002.09.08. 21:09
bkv előre-kecskeméti fc 2-2GÓLSZERZÔRuzics a 5. percben Bánka bal oldali pontos beadása után hat méterről helyezett a kapu közepébe (1–0). Barna Csaba a 42. percben a 16-oson belül megszerezte a labdát a tétovázó Horváth Csabától és Ruppert elől, aztán higgadtan 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–1). Horváth Csaba 60. percben menteni akart és a lábáról balszerencséjére a gólvonalon túlra pattant a labda (öngól, 1–2). Bene Gábor a 75. percben Török hajszálpontos ívelése után jobbról 12 méterrről a jobb felső sarokba bombázott (2–2)SÁRGA LAPHorváth Csaba (gáncsolta Barna Csabát) a 33., Szirtesi (visszahúzta Kovácsot), a 78., Kasza (visszahúzta Törököt) a 91. percbenSZÖGLETARÁNY: 3:4 (1:2)A BKV már az ötödik percben megszerezte a vezetést, egy mintaszerű akció végén. A korai gól érdekes módon nem tett jót a mérkőzés színvonalának, mert mindkét gárda erőtlenül, gyámoltalanul "támadgatott” gólhelyzet nélkül. Az iramra ugyan nem lehetett panasz, de a játék bizony döcögött. A lelátóról úgy tűnt, hogy az Előre ahogy mondani szokták, ráült az eredményre, a Kecskemét pedig annak ellenére, hogy a félidő hajrájában többet birtokolta a labdát, a kapura szinte semmilyen veszélyt nem jelentett. A 42. percben mégis egyenlített a vendégcsapat, ehhez azonban kellett a védők hibája, és természetesen Barna Csaba kitűnő helyzetfelismerése. A szünet után mindkét csapat valamivel nagyobb sebességre kapcsolt, a vendégek első félidő végén szerzett egyenlítő gólja jót tett a mérkőzés színvonalának. A 60. percben Lippai Ákos jó cselekkel jobbról betört a 16-oson belülre, a kaputól mintegy tíz méterrel lövés helyett középre gurított, a menteni akaró Horváth Csaba lábáról balszerencséjére saját kapujába került a labda. A vendégek vezetése után a 73. percben a védő Pavle Djiszalov helyett is a csatár Bene Gábort küldte a pályára Disztl László vezetőedző. A csere mesteri húzásnak bizonyult, mert a játékos két perc múlva látványos góllal kiegyenlített. A mérkőzés utolsó szakaszában mindkét együttes győzelemre játszott, erre a hazai gárdának volt több esélye. A helyzetek azonban kimaradtak, így összességében az eredmény igazságosnak mondható.MESTERMÉRLEGDisztl László: – Küzdelmes mérkőzés volt, a végén a helyzetek alapján akár győzhettünk volna.Kiprich József: – Az első félidőben tíz perc kivételével megfelelően játszott a csapat, a mérkőzés egészét tekintve hiányérzetem van.