A cipő nem elég a sikerhez

BALÁS RÓBERTBALÁS RÓBERT
2002.08.24. 22:04
GÓLSZERZÔLenkey a 31. percben Forgó jobbról kapu elé csavart szabadrúgása után öt méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát (1–0). Németh Tamás a 38. percben középen két védő között kilépve 10 méterről laposan a kapu bal oldalába helyezte a labdát (1–1). Baranyi a 40. percben Palaticzky jobbról középre lőtt labdáját 12 méterről laposan a kapu közepébe vágta (2–1)SÁRGA LAPDudás (buktatta Kiss B.-t) a 12., Farkas V. (lerántotta Baranyit) a 17., Csatlós (felvágta Kajt) a 20., Baranyi (reklamálásért) a 42., Németh T. (buktatta Palaticzkyt) a 92. percbenSZÖGLETARÁNY: 4:9 (1:2)Néhány percnyi tapogatózó játék után a szombathelyi legénység már a hetedik percben vezetést szerezhetett volna, de a Kómár Gábor kezezése miatt megítélt tizenegyest Tóth Péter gyengén helyezte a jobb sarok felé, és Vámos János gyors vetődéssel kiütötte a labdát. A folytatásban küzdelmes, lüktető futballt láthatott a közönség. Az újonc nógrádiak nem ijedtek meg nagy múltú ellenfelüktől, és az előrelopakodó Lenkey Gábor szép fejesével a vezetést is megszerezték. A gól után rákapcsolt a Lombard, és egy védelmi rövidzárlatot kihasználva a szemfüles Németh Tamás kiegyenlített. A házigazdák azonban rögtön támadásba lendültek, és egy mintaszerű akció végén az egykori válogatott Baranyi Miklós villámgyorsan újra vezetéshez juttatta a gyarmatiakat. A közönség élvezte a küzdelmes, változatos játékot. A szünet után továbbra is bátran futballoztak a házigazdák, majd negyedóra elteltével a vasiak is beleerősítettek. A két 16-os között lüktetett a játék, nem látszott a mérkőzés képén, hogy a küzdő feleket nemrégiben még két osztály különbség választotta el egymástól. A hajrában ostromolt a Lombard, de csak egy kapufáig jutott, mert a hősiesen védekező vendéglátók ekkor már a szerencsével sem álltak hadilábon, és végül rászolgáltak a győzelemre.MestermérlegGergely Károly: – Igen küzdelmes mérkőzésen nem játszottunk igazán szépen, de nagyszerű küzdőszellemünkkel rászolgáltunk a győzelemre, amelyhez az egész csapatomnak gratulálok.Glázer Róbert: – Teljesen megérdemelten nyert a lelkes hazai csapat. Függetlenül attól, hogy sok helyzetünk adódott, végig úgy éreztem, hogy a Vasas ellen aratott győzelem után a csapat tagjai csak a cipőjüket vitték ki a pályára.