Még mindig hibátlanok - Bük-BKV 2-1

A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁDA mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD
2002.08.17. 22:06
GÓLSZERZÔDani a 21. percben Mihalecz átadása után kilépett a lesre játszó védők között, és 16 méterről, laposan a kapu bal oldalába lőtt (1–0). Jagodics a 61. percben Bonchis legurított szabadrúgása után 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2–0). Varga A. a 75. percben jobb oldalról beívelt szögletrúgást követően nyolc méterről helyezte a kapu jobb oldalába a labdát (2–1)SÁRGA LAPCsordás (Bonchis lerántásáért) a 44., Kozma (reklamálásért) a 60., Szekeres (Dani visszahúzásáért) a 63., Disztl M. (Varga Krisztián buktatásáért) a 71., Somogyi Gy. (Varga Attila felvágásáért) a 92. percbenSZÖGLETARÁNY: 3:4 (1:3)A hazai csapat már az első percben támadólag lépett fel, de hiába volt minden igyekezetük, mivel nagy hibaszázalékkal játszottak, így nem tudtak helyzetet teremteni. A BKV Előre futballistái fegyelmezetten védekeztek, és így könnyűszerrel hárították a nem nagy meggyőződéssel harcoló bükiek támadásait. Huszonegy percet kellett várnia a hazai közönségnek, hogy gólt láthasson. Az ügyeletes gól-szerző Dani Péter volt, aki kihasználva a vendég védők tétovázását, megszerezte csapata számára a vezető gólt. Negyedóra elteltével növelhette volna előnyét a büki csapat, amikor Somogyi Gábor került jó helyeztbe, de a balösszekötő helyéről leadott lövését Fülöp Márton vetődve, jó érzékkel kiütötte, majd Zöld Szilárd ismételhetett, de lövése elkerülte a kaput. Az első játékrész lefújása előtti percben majdnem sikerült egyenlíteni a vendégcsapatnak. Jobb oldali szögletrúgást végeztek el, amikor a beívelt labda után a hazaiak kapuja előtt kavarodás keletkezett, Disztl Milán elé került a labda, aki kivárt a lövéssel, így Varga Zoltánnak sikerült tisztázni előle. Szünet után Jagodics Zoltán jóvoltából növelte előnyét a hazai csapat. A 61. percben ügyesen végrehajtott szabadrúgás után két csellel tisztára játszotta magát, majd 16 méterről biztosan lőtt a hálóba. A gól után Disztl László, a BKV Előre vezetőedzője kettős cserét hajtott végre a támadások eredményesebbé tétele érdekében. Ez a húzása sikerrel járt, mert a 76. percben szépíteni tudtak játékosai. A gól új lendületet adott a BKV Előrének, mert az utolsó percekben szinte kapujához szegezték az eddig veretlen hazai csapatot, és sokáig a levegőben lógott az egyenlítő gól veszélye. Végül azonban a Bük megtartotta előnyét, így továbbra is pontveszteség nélkül áll a bajnokságban.MESTERMÉRLEGMihalecz István: – Gólokkal kellett volna nyernünk a találkozót, de a végére megizzadtunk.Disztl László: – Az első félidőben nem játszottunk jól. Szünet után már változtatni tudtunk, és 2–1-es állás után az egyenlítési lehetőség is adva volt számunkra.