Még hibátlan a Diósgyőr

A mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLYA mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLY
2002.08.11. 21:37
GÓLSZERZÔ:Ruzics a 4. percben az ötösön higgadtan lekezelte Bánka hajszál pontos bal oldali beadása után a labdát, és a tehetetlen kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Sándor Zsolt a 37. percben, Vitelki remek átadása után balról hat méterről gurított a kapu bal oldalába (1–1). Horváth I. a 43. percben 25 méterről váratlanul hatalmas lövést eresztett meg a kapu jobb oldalába (1–2). Rob a 45. percben, Vitelki jobb oldali beadása után előbb a jobb kapufára fejelte a labdát, majd a kipattanó labdát két méterről a kapu bal oldalába vágta (1-3). Kozma az 53. percben a bal oldalról ívelt be szögletet, a labda érintés nélkül hullott a kapu bal oldalába (2–3)SÁRGA LAPKovács A. (gáncsolta Horváth I.-t) a 64., Binder (Csordást buktatta) a 74., Vitelki (buktatta Bene F.-t) a 78., Varga A. (visszahúzta Szögedit) a 85. percbenSZÖGLETARÁNY: 4:11 (1:6)A nem is olyan régen szebb napokat megélt és bajnokságot is nyert közlekedési csapat két forduló után pont nélkül fogadta a bajnokságra törő DVTK-t. Tavasszal 6–0-ra nyert otthonában a Diósgyőr, így az Előre természetesen revánsra készült. A vendégeket közel kétszáz törzsszurkoló kísérte el, akik a jegyszedőket félrelökve jutottak be, és elfoglalták a lelátó egy részét. Parázs hangulatban kezdődött a meccs, egymásra rontott a két csapat, és mindjárt a 4. percben vezetést szerzett az Előre. A gól után lassan kiderült, hogy a vendégek középpályássora erősebb, a 37. percben, mintaszerű akció végénSándor Zsolt kiegyenlített. Ez megzavarta a hazaiakat, akik egyre többet hibáztak, így a félidő hajrájában a DVTK előbb a csereként beállt Horváth István révén vezetést szerzett, majd a 45. percben a szemfüles Rob Kornél találatával tovább növelte előnyét. A szünet után belelendült a hazai gárda, és az 53. percben, egy szöglet után csökkentette hátrányát. A DVTK ebben az időszakban visszaesett, úgy nézett ki, mintha egy másik csapat jött volna ki a szünet után a pályára. Az egyre nagyobb esőben a hazai csapat fölénybe került, és a csereként beállt Bene Ferenc és Disztl Milán révén nemcsak egyenlíthetett volna, de akár a vezetést is megszerezhette volna. A helyzetek azonban kimaradtak, így a DVTK 3–2-re megnyerte a jó iramú mérkőzést. MESTERMÉRLEGDisztl László: – A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk, és úgy vélem, nemcsak egyenlítésre, hanem a győzelemre is volt esélyünk. Az utolsó negyedóra irreális időjárási körülményei a Diósgyőrnek kedveztek.Pajkos János: – Ezúttal egy negyedórányi jó játék is elég volt a győzelemhez, úgy érzem, megérdemelten szereztük meg a három pontot.