A Szolnok meglepte a hévízieket

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2002.08.11. 21:39
GÓLSZERZÔOláh a 8. percben Németh Norbert jobb oldali beadásából, 10 méterről a jobb sarokba lőtt, úgy, hogy a labda a kapus kezéről pattant a gólvonalon túlra (0–1). Balla a 30. percben Antal szabadrúgása után senkitől sem zavartatva öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (0–2). Horváth Róbert a 42. percben Cupik alapvonalról történő beadásából egy méterről helyezett a kapu közepébe (1–2). Oláh az 56. percben Balla átadását nyolc méterről emelte a kapuba (1–3). Zahorecz a 62. percben jobb oldali szöglet után az ötösről a jobb sarokba gurított (1–4). Zahorecz a 70. percben, Gradinariu átadásából öt méterről lőtt a kapuba (1–5)SÁRGA LAPRomanek (Szabó B. gáncsolásáért) a 37., Stieber (szabálytalan csere miatt) az 54., Kónya (Turján felvágásáért) az 57., Kutasi (rátartott Oláh lábára) a 63. percbenSZÖGLETARÁNY: 8:2 (4:1)A hazaiak tőlük szokatlanul kényelmesen kezdtek, míg a vendégek talán jobban alkalmazkodtak az esős talajhoz. A Szolnok fölénye végig meggyőző volt, és megérdemelten szereztek kétgólos előnyt az első félróában. A szünet előtti pillanatokban Vladimir Csirics óriási bravúrral hárította Horváth Gábor fejesét. Fordulás után egy ideig nyílt volt a találkozó, majd Kutasi Gábor óriási védelmi hibája után ismét két gólosra növele előnyét a vendég együttes. Ezután a Hévíz védekezése szétesett, míg a szolnokiak még nagyobb sebességbe kapcsoltak. A hazaiak nem jelentettek veszélyt ellenfelük kapujára, és a lényegesen egységesebb Szolnok teljesen megérdemelt módon szerezte meg a három pontot, és szakította meg a hévíziek hazai sorozatát: az utóbbi másfél esztendőben másodszor kaptak ki saját pályájukon.MESTERMÉRLEGPusztai László: – Nem az osztálynak megfelelő színvonalon teljesítettünk. Ezt tükrözi az eredmény, nagyon sokat vesztettünk… Vágó Attila: – Tartottam a meccstől, de ilyen különbséggerl is megérdemelt a győzelmünk.