2002.08.10. 21:02
A pécsi Horváth Gyula (balra) ezúttal nem sokszor került a kaposvári kapu elôterébe
PMFC–Kaposvár 0–0

SÁRGA LAP
Dienes (Marcsek buktatásáért) 19. percben, Márton (reklamálásért) 53., percben Rajczi (Berdót buktatta) 75., pecben.

SZÖGLETARÁNY: 5:5 (3:1)

Hiába biztatta a Pécsi B-közép egyik jó torkú, rendőrségi tömegoszlató hangszóróval felszerelt képviselője, szinte végig a kedvenceit, a PMSC az első félidőben csak egy helyzetet tudott összehozni, Szekeres Zsolt fejesét viszont Balajcza Szabolcs védte. A Kaposvár még ennyire sem veszélyeztette a hazai kaput, már csak emiatt is gyengére sikeredett az első 45 perc. A második sem lett jobb, inkább a két tizenhatos között pattogott a labda. A PMFC támadásai nélkülözték az elképzelést, különben is azokat középen erőltette. "Mozogjatok, mert megfagytok” – bírálta egy idős szurkoló a házigazdákat, és a kritika jogos volt, mert amellett, hogy sokat hibáztak, keveset is futottak a PMFC játékosai. A vendégek nem nagyon merészkedtek előre, két vereség után a 0–0 megfelelt nekik. Azzal elégedettek voltak, nem úgy a nézők, akik alacsony színvonalú mérkőzést láthattak. A dél-dunántúli rangadó talán csak a kaposvári középhátvéd, Mező kiváló játéka miatt érdemel említést. Ritka az olyan NB I B bajnoki amikor mindkét kapus 0-ás osztályzatot kap, mert annyira nem akadt munkájuk. A pécsiek immár másodszor végeztek rúgottgól nélkül, míg a kapsováriak még mindig várnak első győzelmükre, mindkét oldalon lehet tehát még hiányérzetük a szurkolóknak.

MESTERMÉRLEG.
Rónai István:– Pontatlanul játszottunk, ennek ellenére mezőnyfölényünk volt, de azt nem tudtuk gólra váltani.
Kovács Kálmán: –Tipikus egygólos mérkőzés volt, mind a két csapat nagy erőket mozgósított, hogy megszerezze a győzelmet, de mint az eredmény is mutatja, egyiknek sem sikerült.