Bük-Tatabánya 3-0 (1-0)

A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁDA mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD
2002.07.28. 21:17
GÓLSZERZÔDani a 40. percben, miután a kapus, Varga Zoltán kirúgását követően két tatabányai védő is elvétette a labdát, akadálytalanul törhetett kapura, majd 16 méterről, a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba lőtt (1–0). Bonchis a 76. percben a Hegyi kezezéséért megítélt büntetőből a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (11-esből, 2–0). Gombos a 88. percben Bonchis jobb oldalról kapu elé belőtt labdáját három méterről továbbította a kapu közepébe (3–0)SÁRGA LAPHosnyánszki (Mihalecz buktatásáért) a 21., Bonchis (hátulról buktatta Balogh Zoltánt) a 28., Balogh Z. (Somogyi viszszahúzásáért) a 48., Ughy (reklamálásért) az 56., Nagy G. (Vincze István lerántásáért) az 58., Vejmola (Mihalecz felrúgásáért) a 72., Mogyorósi (szövegelésért) a 74., Hegyi (kezezésért) a 76. percbenSZÖGLETARÁNY: 8:4 (4:2)Miután a Lombard FC tulajdonosa, Bíró Péter eldöntötte, hogy Szombathelyre költözik, veszélybe került a tatabányai profifutball sorsa. Megkezdődtek a tárgyalások, és ha szigorúan a papírokat tekintjük, akkor a városnak nincs is második vonalbeli együttese, hiszen a Tatabánya nem adta be nevezését a Magyar Labdarúgó Ligába. Csakhogy a tavaly még Csepelen csapatot működtető gazdasági társaság időközben székhelyet változtatott, és átvették a Lombard helyét a városban. Vagyis így most Csepelen szűnt meg a futball, ez pedig azért fájó, mert a korszerűnek mondható stadion ezentúl kihasználatlanul áll majd. A csepeliek tehát Tatabányára költöztek, van azonban egy hazatérő is Török József vezetőedző gárdájában: Vincze István nem túl sikeres angyalföldi, majd pécsi kitérő után visszatért egykori sikerei színhelyére.Nos, ezek után nézzük, hogyan alakult a mérkőzés.Az első félórában a vendégcsapat birtokolta többet a labdát. Mezőnyfölényben játszottak a tatabányaiak, de gólhelyzetig nem jutottak el, vagyis a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Pontosabban játszottak és passzolgattak a vendégek, s ennek az ellenszerét nem találták meg a bükiek. Ám hiába volt minden igyekezet, a vendéglátók szerezték a találkozó első találatát. Ehhez azonban szükség volt egy kis segítségre, egészen pontosan arra, hogy két védő egymást zavarva nem tudta elrúgni az előreívelt labdát, így Dani Péter akadálytalanul húzhatott kapura, és biztosan lőtt Kovács Attila hálójába. Szünet után sem változott a játék képe, a Tatabánya volt a kezdeményezőbb, de hiába próbálkoztak, igazi gólhelyzetet nem tudtak teremteni. A 70. percben egyenlítési lehetőség nyílt előttük, amikor Seper Ákos a tizenhatoson belül Vincze Istvánt buktatta. A megítélt büntetőt Mogyorósi József végezte el, félmagas, jobb sarok felé tartó lövését azonban Varga Zoltán gyors vetődéssel kiütötte. Ami nem sikerült a vendégeknek, az a bükieknek igen, mert a 76. percben ők is tizenegyeshez jutottak, amelyet a tavaly még a bajnok Zalaegerszeg együttesében futballozó Liviu Bonchis biztosan értékesített. Ezután már a hazai csapat irányította a játékot, és az újabb, harmadik góllal megpecsételte a tatabányaiak sorsát. MESTERMÉRLEGMihalecz István: – Remélem, a jó kezdés önbizalmat ad csapatomnak, s erre szükségünk is van, mert ez a találkozó elég közepes játékot hozott. Török József: – A nagy edzőket idézve: sajnálom, hogy csapatomban nem tizenegy Vincze István játszik.