Tizedszer is Detroit!

K. J.K. J.
2002.06.14. 20:35
Hásek megszerezte pályafutása elsô – és alighanem az utolsó – bajnoki címét
Egy nappal a Los Angeles Lakers diadalát követően az NHL-ben is bajnokot avattak: ahogyan arra számítani lehetett, az alapszakaszgyőztes Detroit Red Wings megnyerte a Stanley-kupát, miután a nagydöntő ötödik mérkőzésén 3–1-re megverte a Carolinát, és ezzel az összesítésben 4–1-re diadalmaskodott.

Miként tavaly Ray Bourque esetében, úgy az idén is volt egy veterán, akinek végre sikerült elhódítania a földkerekség legértékesebb kupáját: az illető nem más, mint Dominik Hásek, minden idők egyik legjobb hokikapusa. A 37 esztendős fenomén minden bizonnyal befejezi a pályafutását, igaz, ezt nyíltan nem mondta ki, egyelőre legalábbis.

"Számomra mindig is az volt az elsődleges cél, hogy bajnok legyek az NHL-ben, ami sajnos eddig nem jött össze. Nyertem világbajnokságot, nyertem olimpiát, és most végre Stanley-kupát is, vagyis mindent elértem, amit ebben a sportágban el lehet. Már semmi sem hiányzik” – úszott a boldogságban Hásek.

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 3-1

(0–0, 2–1, 1–0)
Detroit, 20 058 nézô. V: McCreary, Walkom, Lazarowich, Murphy

Detroit Red Wings
Gólszerzô: Holmström (24:07, Larionov, Chelios), Shanahan 2 (34:04 – emberelôny, Fjodorov, Yzerman; 59:15 – üres kapu, Yzerman). Kapus: Hásek 16 védés/17 lövés. Emberelônyös helyzetek kihasználása: 1/4. Legtöbb lövés: Shanahan 5, Yzerman, Duchesne, Fjodorov, Holmström 3-3. Legtöbb játékperc: Lidström 29:22, Chelios 25:35, Olausson 21:59. Megnyert bulik: 24. Kiállítások (perc): 3 (6). Legtöbb lövésblokkolás: Dandenault 3, Chelios 2
Edzô: Scotty Bowman

Carolina Hurricanes
Gólszerzô: O'Neill (38:50 – ee., S. Hill, Wesley). Kapus: Irbe 24/26. Emberelônyös helyzetek kihasználása: 1/3. Legtöbb lövés: Kapanen 3, Brind'Amour, Cole, Vasicek 2-2. Legtöbb játékperc: S. Hill 25:44, Hedican 22:55, Wesley 22:44. Megnyert bulik: 29. Kiállítások (perc): 4 (8). Legtöbb lövésblokkolás: Wesley 3, S. Hill 2
Edzô: Paul Maurice

A Detroit 4–1-es összesítéssel megnyerte a Stanley-kupa-döntôt
Az viszont biztos, hogy Scotty Bowman, a messze földön híres szakvezető befejezte edzői pályafutását – kilencszeres Stanley-kupa-győztesként. "Még egyszer, utoljára érezni akartam ezt az elmondhatatlan boldogságot, azokkal a srácokkal együtt, akik még sohasem nyertek bajnokságot. Hála az égnek, sikerült” – nyilatkozta Bowman. A tréner elsősorban Hásekre gondolt, meg persze Luc Robitaille-ra, aki szintén először triumfált az NHL-ben. A Red Wings fennállása során egyébként tizedik alkalommal lett Stanley-kupa-győztes, ezáltal márpedig a liga harmadik legeredményesebb csapatává lépett elő – ezt megelőzően az 1997–98-as idényben jutott a csúcsra a csapat.