K. J.K. J.
2002.06.01. 20:10
NHL, rájátszás, 41. játéknap
Nyugati fôcsoport, döntô, 7. mérkôzés

Detroit Red Wings–Colorado Avalanche 7–0 (4–0, 2–0, 1–0). Gólszerzô: Holmström (2., 13.), Fjodorov (4.), L. Robitaille (11.), B. Hull (25.), Olausson (27. – emberelôny), Dacjuk (57. – ee.). Kapusok: Hásek 19 védés/19 lövés, ill. P. Roy 10/16, 26:28-tól Aebischer 13/14
A Detroit 4–3-ra megnyerte a párharcot, és bejutott a Stanley-kupa döntôjébe, amelyben a Carolina Hurricanes lesz az ellenfele. A négy gyôzelemig tartó finálé 1. mérkôzését magyar idô szerint szerda hajnalban játsszák Detroitban.

Megsemmisítő, 7–0-s verést mért a bajnok Colorado együttesére a Detroit a Nyugati főcsoportdöntő hetedik, mindent eldöntő találkozóján, így a vörösök jutottak be a Stanley-kupa-fináléba (1998 óta először), amelyben a Carolinával csapnak össze. A Red Wings már az első két kapura lövéséből eredményes volt, Tomas Holmström, illetve Szergej Fjodorov révén, majd Luc Robitaille "bőrözte be” Patrick Roy-t, hogy aztán Holmström ismét bevegye az Avalanche ketrecét – és mindez az első harmadban történt… A második felvonásban tovább gyalult a Detroit, Brett Hull és Fredrik Olausson kevesebb mint két perc leforgása alatt újabb két gólt rámolt be, lecserélésre kárhoztatva ezzel szerencsétlen Szent Patrickot. A Colorado kapusa negatív egyéni csúcsot állított fel, eddigi 240 playoffmérkőzése során ugyanis először kapott négy gólt egy harmadban, miközben kollégája, Dominik Hásek történelmet írt, minthogy ő lett az első kapus az NHL-ben, aki az adott idény rájátszásában legalább öt shutoutot ért el. A cseh zseni – aki egyébként életében először zárt győztesen hetedik meccset a playoffban – pályafutása során nyert már olimpiát, világbajnokságot, Stanley-kupát viszont még soha. Talán az idén.