FIFA: Dárdai Bence már márciusban magyar válogatott lehet – hivatalos

P. K.P. K.
Vágólapra másolva!
2025.02.22. 10:44
Dárdai Bence tavaly novemberben még a német U19-es válogatott színeiben lépett pályára a mieink ellen (Fotó: Getty Images)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) országváltásokat rögzítő platformján megjelent, hogy az eddig a német korosztályos válogatottakban szereplő Dárdai Bence februári hatállyal a németről a magyar szövetségre vált. Ennek értelmében már a márciusi Nemzetek Ligája-meccseken pályára léphet a magyar válogatottban, ha Marco Rossi meghívót küld neki.

 

A Wolfsburg középpályása, a korábbi szövetségi kapitány és játékosként 61-szeres válogatott Dárdai Pál legifjabb fia, a 19 éves Dárdai Bence januárban a Nemzeti Sportnak nyilatkozott arról, hogy kíváncsi Marco Rossi szövetségi kapitány vele kapcsolatos terveire.

„Hallottam, amit Marco Rossi szövetségi kapitány rólam mondott. Nagyon kíváncsi vagyok az elképzeléseire" – mondta akkor Dárdai Bence.

Azóta pedig Marco Rossi is egyértelművé tette, január végén, az M4 Sportnak adott nyilatkozatában, hogy amint azt a szabályok lehetővé teszik, meg fogja hívni a Wolfsburg futballistáját a magyar válogatottba.

Ha minden a dolgok rendje szerint történik, akkor meg fogom hívni, amint lehetséges lesz” – fogalmazott a kapitány.

 

A bejegyzés a FIFA oldalán, ami mutatja, hogy Dárdai Bence országváltási kérelmét jóváhagyták (Forrás: knowledge.fifa.com/change-of-association-platform)

Nos, a jelek szerint minden rendben ment, a FIFA jóváhagyta a magyar szövetség országváltásra vonatkozó kérését, és ezt már rögzítette is az ezzel foglalkozó platformján februári hatállyal. A berlini születésű, eddig a német korosztályos válogatottakban szereplő Dárdai Bence két bátyjához, Dárdai Mártonhoz és ifjabb Dárdai Pálhoz hasonlóan így pályára léphet a magyar válogatottban. Rossi fenti nyilatkozata alapján alighanem erre már márciusban, a törökök elleni Nemzetek Ligája-meccseken sor kerülhet, és a szakember számíthat a Wolfsburg tehetségére az őszi vb-selejtezőkön is. Csakúgy, mint Kerkez Milosra, aki a Nemzeti Sportnak adott interjúban beszélt arról, hogy ha meghívót kap, áll a kapitány rendelkezésére.

Légiósok
2025.02.22. 07:12

Kerkez Milos: Nagy álmom kijutni a világbajnokságra

„A válogatottság megtiszteltetés, ha hívnak, jövök!” – beszélgetés a magyar nemzeti csapat és a Bournemouth szárnyvédőjével.

 

 

 

Legfrissebb hírek

Leekens végtelen magabiztossága és Rossi reakciója az NL-sorsolásra – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
23 órája

Férfi röplabda Európa-liga: magyar vereség a svédektől a döntő első meccsén

Röplabda
2025.07.03. 20:54

Az elvehetetlen labda és a jugoszlávok elleni égés félidei értékelése – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
2025.07.03. 08:00

A lovat szülő edző és a zsíros kenyér módjára pofára eső játékos – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
2025.07.02. 08:00

Csányi Sándor: Az 5/1-es szabály a klubok és a magyar futball érdekét szolgálja

Labdarúgó NB I
2025.07.02. 07:15

A holnapi címlapsztoriban: Csányi Sándor a kényes témákat sem kerülte

Magyar válogatott
2025.07.01. 22:11

Fekete Gergő a kihagyott ötméteresről: „Örülök, hogy nem a negyeddöntő múlott rajta”

Vízilabda
2025.06.28. 22:10

Megvan a férfi pólósok első sikere a Benu-kupán, Montenegró ellen

Vízilabda
2025.06.28. 20:26
Ezek is érdekelhetik