Nikitscher Tamás: Hálás vagyok, hogy bemutatkozhattam a válogatottban, de...

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
• Düsseldorf
Vágólapra másolva!
2024.09.08. 12:15
Nikitscher Tamás múlt héten a németek ellen mutatkozott be a magyar válogatottban (Fotó: Koncz Márton)
Nikitscher Tamás a németek elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen léphetett először pályára a magyar labdarúgó-válogatottban, azonban az 5–0-s vereség beárnyékolja az örömét.

„Nagyon felemás érzések kavarognak bennem... Gyerekkorom óta arról álmodoztam, hogy bemutatkozzak a magyar válogatottban, ez megvalósult, s emiatt hálás és boldog vagyok. Tavaly ilyenkor még a térdemet kötöttem át, a sérülésem utáni műtétből lábadoztam. De nyilván az öt-nullás vereség után nem lehet mit mondani, csak bocsánatot kérni azoktól a szurkolóktól, akik idejüket, pénzüket áldozták arra, hogy lássanak minket – kritikán aluli volt” – mondta a válogatottban a németek ellen debütáló Nikitscher Tamás az NSO Tv-nek. 

Videónkban azt is elmondja, mit kért tőle Marco Rossi, amikor beállt a 82. percben, s mi járt a fejében, miközben látta, hogy már 5–0 az eredmény. Valamint arról is beszél, hogyan lehet egy ilyen vereségből felállni a keddi, bosnyákok elleni mérkőzésig. 

Magyar válogatott
2024.09.08. 00:13

Bolla Bendegúz: Mindenki érzi a súlyát, lehajtott fejjel, magunk elé nézve ültünk az öltözőben

„Nem a taktikán kell változtatni, vagy ebben gondolkodni, itt valami másban kell keresni a hibát.”
Magyar válogatott
2024.09.07. 23:41

Marco Rossi: Ez egy szégyenteljes eredmény, szégyellnünk kell magunkat!

„A második kapott gól után gyakorlatilag eltűntünk a játéktérről, ami elfogadhatatlan, amikor Magyarországot képviseled.”
Magyar válogatott
2024.09.07. 22:36

Súlyos vereséggel kezdtük az NL-t, 5–0-ra kikaptunk Németországban

Jól kezdtük a mérkőzést, de a gyors, pontos hazai támadások többször is mattolták a magyar védelmet.

NEMZETEK LIGÁJA
1. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT
Németország–Magyarország 5–0 (1–0)
Düsseldorf, Merkur Spiel-Arena, 49 235 néző. Vezette: Turpin (francia)
NÉMETORSZÁG: Ter Stegen – Kimmich, Tah, N. Schlotterbeck (R. Koch, 70.), Raum (Henrichs, 70.) – Andrich (Stiller, 82.), Gross (Pavlovic, 60.) – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug (Beier, 60.). Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann 
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Balogh B., W. Orbán, Dárdai M. – Nego (Bolla, a szünetben), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 66.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 75.) – Varga B. (Ádám M., 66.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi 
Gólszerző: Füllkrug (27.), Musiala (58.), Wirtz (66.), Pavlovic (77.), Havertz (82. – 11-esből)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Legfrissebb hírek

„Az örmény válogatott jobb állapotban van, mint szeptemberben”

Magyar válogatott
1 órája

A jelen sziklája – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
4 órája

Willi Orbán: Az örményeket meg kell verni, különben felesleges a vb-ről álmodni

Magyar válogatott
4 órája

Willi Orbán: Motivál a vb-részvétel, tudjuk, mit kell tennünk érte; Cséke György: Téglát pakoltam, autókat parkoltattam, de visszataláltam a futballhoz

E-újság
12 órája

Kivel helyettesítsük Sallait és Vargát? Állítsa össze a kezdőcsapatot!

Magyar válogatott
22 órája

Angol játékvezetők a magyar–örmény vb-selejtezőn

Magyar válogatott
Tegnap, 10:17

Második felvonás – Mohai Dominik jegyzete

Magyar válogatott
Tegnap, 6:34

Tigran Barszegjan: Elszántan és jól játszva akarunk helytállni az esélyesebb magyarok ellen

Foci vb 2026
Tegnap, 6:32
Ezek is érdekelhetik