Bolgár–magyar: A hivatalos megerősítésre várunk – Kardzsali polgármestere

M. B.M. B.
Vágólapra másolva!
2023.11.13. 16:52
null
Fotó: fcarda.bg
Mint ismeretes, a legújabb információk szerint a dél-bulgáriai Kardzsali városa adhat otthont a csütörtöki Bulgária–Magyarország Eb-selejtezőnek, miután Plovdivban kijelentették, hogy a helyi Hriszto Botev Stadionban nem lehet megrendezni a találkozót. A sportal.bg szerint Kardzsali polgármestere, Erol Mümün arról beszélt, hogy 99 százalékos biztonsággal kijelenthető, hogy a helyi Arda Aréna lesz a mérkőzés helyszíne.

 

„Számunkra megtiszteltetés, hogy vendégül láthatjuk a nemzeti csapatot. A stadion birtokában van az ilyen találkozók megrendezéséhez szükséges licenc, mi pedig készen állunk arra, hogy tökéletes rendezéssel örömet szerezzünk a környékbeli szurkolóknak. Az Arda Aréna Bulgária legjobb stadionjai közé tartozik, s a dolgok jelen állása szerint kilencvenkilenc százalék az esély arra, hogy Plovdiv helyett Kardzsali legyen a helyszín. A szövetség már engedélyt kért az UEFA-tól, jelenleg a hivatalos megerősítésre várunk. Szerintem minden rendben lesz. Tudtommal zárt kapus lesz a mérkőzés. Véleményem szerint nem a válogatott mérkőzése a megfelelő alkalom a tüntetésekre” – fogalmazott Erol Mümün.

Az UEFA szabályzata szerint a nemzeti szövetségeknek 2022 novemberéig le kellett adniuk egy listát, amelyen a lehetséges Eb-selejtezős helyszínek szerepelnek, arra pedig elméletileg csak UEFA-engedélyes stadionok kerülhettek. Kérdés, az Arda Aréna rajta van-e.

A stadionban játszó Arda Kardzsali bolgár élvonalbeli klub, korábban ott futballozott a jelenleg a Kecskemétet erősítő Matheus Leoni is.

Legfrissebb hírek

Nyomasztó csatárkérdés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2025.09.30. 23:37

Keretet hirdet Marco Rossi – mi is a csatárkérdésre keressük a választ

Magyar válogatott
2025.09.30. 07:42

Ismét Olaszország a világbajnok a férfi röplabda-vb-n

Röplabda
2025.09.28. 23:31

Férfi röplabda-vb: Bulgária és a címvédő Olaszország vívja a döntőt

Röplabda
2025.09.27. 14:59

Mocsi Attila: Csak rajtam múlik, hogy számít-e rám Marco Rossi

Magyar válogatott
2025.09.27. 10:15

Férfi röplabda-vb: kétszettes hátrányból fordítottak az amerikaiak ellen a bolgárok

Röplabda
2025.09.25. 17:10

Női kézi NB I: megváltozott a Győr–Ferencváros rangadó időpontja

Kézilabda
2025.09.24. 16:42

Marco Rossi: Majdnem könyvelő lettem, Magyarország mentett meg

Magyar válogatott
2025.09.22. 19:39
Ezek is érdekelhetik