Király Zsolt főszerkesztő a saját tapasztalatit foglalta össze a korkep.sk-n megjelent cikkben, alábbiakban ebből az összefoglalóból idézünk pontokba szedve.
Lengyel-magyar két jó barát
A FIFA már vizsgálja az angol–magyaron történteket |
A térdelőgesztust elutasító molinó miatt nyomulhattak a rendezők a vendégszektorba – sajtóhír |
„A Wembley vendégszektora nem kizárólag magyarokból állt. A 800 eladott jegy mintegy felét lengyel szurkolók vásárolták meg, mert jöttek segíteni a magyar csapatot. Felálltak a magyarok mellé, és vállvetve, teli torokból együtt énekelték velünk a Ria, ria, Hungária, a Hajrá, magyarok!, a Lengyel, magyar, két jó barát… stb. rigmusokat.”
Fütyülés
„Nem, nem mi fütyültük ki az angol himnuszt sem, erre külön odafigyelt mindenki, hanem egyes angol szurkolók fütyülték ki a magyar himnuszt. Igen, volt fütyülés a vendégszektorból is, mégpedig a térdelésnél, csakúgy, mint Budapesten.”
Verekedés
„A balhé a mérkőzés 3. percében tört ki, amikor a biztonságiak megpróbáltak kivinni egy lengyel szurkolót a szektorból. Mint utólag kiderült, megvádolták őt azzal, hogy állítólag rasszista megjegyzést tett az egyik szervezőre, aki kihívta rájuk a rendőröket. Miért volt szükség egyáltalán az ilyen indokolatlan rendőri fellépésre? Miért nem lehetett meccs után, útban kifelé (ahogy egy-két szurkolóval egyébként meg is tették) kiemelni az állítólagos elkövetőt, felvenni a jegyzőkönyvet, kiróni rá – amennyiben szükséges – a büntetést, majd elengedni őt? A rasszista vád eleve nehezen bizonyítható, és látva az előző időszak történéseit, angol hozzáállását, kérdés, hogy melyik oldal kereste jobban a balhét. Tény továbbá az is, hogy a verekedők kilencven százaléka lengyel volt, akikhez természetesen néhány magyar is csatlakozott. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy fellépésük reakció, védekezés volt (társukat védték) a kérdések sokaságát felvető, túlkompenzált rendőri fellépéssel szemben.”
A teljes cikk, helyszíni videókkal együtt, ide kattintva tekinthető meg!