Válogatott: Marco Rossi visszahozná Nikolicsot

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.06.21. 06:50
Visszahozná a válogatottba Nikolics Nemanját a magyar labdarúgó-válogatott új kapitánya. Marco Rossi a Magyar Idők csütörtöki számában megjelent interjúban azt mondta, tisztázni akarja a Chicago Fire játékosával, hogy miért mondta le a válogatottságot és hogy fennállnak-e még ezek az okok.

Az 53 éves olasz edző kitért Davide Lanzafaméra is. Mint mondta, a Budapest Honvéd játékosa az egyik kedvence, de aligha jöhet számításba a válogatottban.

„Körül kell nézni Európában és összegyűjteni azokat a tehetséges, fiatal labdarúgókat, akiknek vannak magyarok a felmenői között. Davidének nincsenek.”

Hozzátette, napi 24 órában lesz kapitány, a magyar fővárosba költözik. A Budapest Honvéd korábbi edzője a szövetségi kapitányi kinevezéssel kapcsolatban megvalósult álomról beszélt és arról, hogy el akarja érni: a magyar futballszurkolók ne csak a múltra, hanem a jelenre is büszkék lehessenek.

Marco Rossi szerződése a 2020-as – részben magyar rendezésű – Európa-bajnokságig szól, a válogatott élén a szeptemberben rajtoló Nemzetek Ligájában mutatkozik be.

Legfrissebb hírek

Esterházy Mátyás: Kizárólag külföldön meghatározó játékosokkal lehet eredményes válogatottat építeni

Minden más foci
2025.06.27. 19:49

Fehérvári változások: több kulcsjátékos távozik, de már vannak lehetséges érkezők is

Labdarúgó NB II
2025.06.19. 08:45

Marco Rossi: Egy éve küzdünk ezzel a problémával, bízom benne, hogy hamarosan megfordul a szerencsénk

Magyar válogatott
2025.06.13. 14:21

Varga Barnabás: Nem túlzás, több góllal is győzhettünk volna

Magyar válogatott
2025.06.12. 07:15

Papp Bence: Tóth Alex karrierépítése példaértékű

Labdarúgó NB I
2025.06.11. 19:52

Varga Barnabás szerezte a Rossi-éra 100. gólját

E-újság
2025.06.10. 23:55

Nem a mi játékunk – Somogyi Zsolt jegyzete

Magyar válogatott
2025.06.10. 23:19

Marco Rossi: Van-e esélyünk kijutni a vb-re a csoportból? Nem hiszem

Magyar válogatott
2025.06.10. 21:11
Ezek is érdekelhetik