U19: a Mészöly-csapat legyőzte az angol C-válogatottat

2014.05.27. 20:53
Tóth László (balra) finom emeléssel beállítja a 4–2-es végeredményt (Fotó: Fuszek Gábor)
A hazai rendezésű Eb-re készülő U19-es magyar labdarúgó-válogatott a Szusza Ferenc Stadionban 4–2-es győzelmet aratott az angol C-válogatott ellen.

Az angol C-válogatott alacsonyabb osztályban szereplő, félprofi vagy amatőr szerződéssel rendelkező U23-as játékosokból áll, vagyis jellemzően három-négy évvel idősebb futballisták ellen nyert a Mészöly Géza által irányított magyar csapat. A mieink góljait Bobál Gergely, Mervó Bence, Varga Szabolcs és Tóth László szerezte.

A magyar válogatott lépett fel kezdeményező futballal, már az első percekben sikerült néhány alkalommal zavarba hozni az angolok védelmét, majd az első negyedóra után el-elmaradoztak a lehetőségek, de továbbra is mezőnyfölényben játszottunk – olvasható az MLSZ tudósításában. A 33. percben a vendégek első helyzeténél Székely Györgynek kellett nagyot védenie, de szerencsére az angolok lehetősége meghozta a mieink kedvét is a támadásokhoz, és a szünetig valóságos tűzijátékot rendeztünk a vendégek kapuja előtt. Farkas Zoltán két lövéssel veszélyeztetett, majd Bobál Gergely a 36. percben megszerezte a mieinknek a vezetést, 22 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (1–0). Ezt követően Medgyes Zoltán hibázott el egy ziccert, majd Farkas pontos beadására Mervó Bence érkezett kitűnően, és 7 méterről a jobb felső sarokba fejelt (2–0).

A fordulás után visszavettünk némileg az iramból, az angolok ezt góllal büntették: egy bal oldali beadás után Matthew Pearsonról maradtunk le, a csereként beállt támadó 8 méterről talált a hálóba (2–1). Az 59. percben visszaállt a kétgólos különbség, Bobál Gergely indult meg a kapu felé a jobbösszekötő helyén, az alapvonal közeléből középre gurított, az érkező Varga Szabolcs pedig két lépésről a hálóba passzolt (3–1).

A félidő derekán Mészöly Géza több poszton is változtatott, Tamás Krisztián pedig sérülés miatt hagyta el a pályát. A 74. percben egy védekezési hiba, egy saját térfélen történt labdavesztést követően ziccerig játszottak egy akciót, Matthew Taylor pedig közelről a kapu bal oldalába lőtt (3–2).

A fizikálisan erősebb angolok nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de gólt mi szereztünk, a 85. percben Kalmár Zsolt ugratta ki a védőket lefutó Tóth Lászlót, aki 12 méterről, a kifutó kapus fölött a jobb alsó sarokba emelt (4–2), beállítva a végeredményt.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG (U19)–ANGLIA (U23) C 4–2 (2–0)
Szusza Ferenc-stadion, 500
néző. Vezette: Oláh G. (Tóth II V., Bozó)
MAGYARORSZÁG: Székely – Medgyes, Bobál D., Asztalos, Tamás – Mervó, Nagy D. – Farkas Z., Kalmár, Varga Sz. – Bobál G. Csere: Bobál D. helyett Lenzsér a 60., Varga Sz. helyett Kővári a 60., Farkas Z. helyett Tóth L., Mervó helyett Zsótér, Bobál G. helyett Vida K. mindhárom a 65., Tamás helyett Csábi a 72. percben. Szövetségi edző: Mészöly Géza
ANGLIA: Coughlin – Macdonald, Roberts, Franks, Fritzpatrick – Payne, Bradley, Gallagher – Marwood, Taylor, Maddison. Csere: Marwood helyett Frear, Bradley helyett Norwood, Macdonald helyett Yiadom, Maddison helyett Marsh-Braun mindannyian a szünetben, Franks helyett Demetriou a 62. percben. Szövetségi edző: Paul Fairclough
Gólszerző: Bobál G. (1–0) a 36., Mervó (2–0) a 43., Pearson (2–1) az 51., Varga Sz. (3–1) az 58., Taylor (3–2) a 74., Tóth L. (4–2) a 85. percben
MÉSZÖLY GÉZA, szövetségi edző:
– Örülök, hogy végül sor került erre a meccsre, erős, kemény, harcos ellenféllel játszhattunk, és értékes sikert arattunk. Jól esnek az angol kapitány elismerő mondatai, én is csak dicsérni tudom játékosaimat. Kellemes gondban vagyok, egyre több a jó egyéni teljesítmény, egyre nehezebb dönteni, hogy ki kerüljön be a kezdőcsapatba...
PAUL FAIRCLOUGH, szövetségi edző: – Először is gratulálok Mészöly Gézának és a magyar csapatnak. Meglepő, amit mondok, én nem hittem volna, hogy ilyen futballt látok majd az önök hazájában. Ez egy remek csapat, és én nagyon sok sikert kívánok nekik, Magyarországnak a júliusi Eb-n. Olykor csak bámultam a magyaros technikán és a szervezett, szellemes futballon. Még ilyet...