NS: Zsebben éreztük a három pontot… - szombat

Vágólapra másolva!
2013.03.23. 00:14
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:
• Ilyen tényleg nincs… Zsebben éreztük a három pontot, ám jött a 92. perc... Mindent, amit a 2–2-vel végződő Magyarország–Románia világbajnoki selejtezőről tudni érdemes! Nyilatkozatok, osztályzatok, gólok, és az a bizonyos végső döfés... Na és milyen volt a hangulat a Stadionon kívül?

• Nem új szerep, csak szakmai kirándulás, tapasztalatszerzés volt Kassai Viktornak, hogy elvállalta a csütörtöki Videoton–Pécs Ligakupa-elődöntőn az egyik alapvonali játékvezető szerepét. A 2011-ben a világ legjobbjának megválasztott bíró elmondta, nemcsak a gólokra, hanem a szabálytalanságokra is figyelni kell a vonal mögül.

• A visszavágókat rendezik a hétvégén a Ligakupa elődöntőjében. Szombaton a Ferencváros 3–1-es előnnyel fogadja az élvonalban kieső helyen szerénykedő Egri FC-t, s hatalmas meglepetés lenne, ha a fővárosi együttes nem jutna be az április 24-i döntőbe. A finalista ellenfele a vasárnapi, Pécsi MFC–Videoton összecsapáson derül ki, a fehérváriak ugyancsak 3–1-es előnyt szereztek az első mérkőzésen.

• Úgy látszik, a férfi BL-nyolcaddöntőben egyszerűbb dolga lesz szombaton az MKB Veszprémnek a Spanyolországban is legyőzött (23–20) León ellen, mint a Pick Szegednek vasárnap a lengyel Kielcében, ahová sérülésektől tizedelve, szerény előnnyel (26–25) utazik. Mert azt mondja a volt leóni, Laluska Balázs, hogy...?

• Négy év után ismét Sopron ad otthont a női Magyar Kupa négyes döntőjének, és a három rivális kulcsjátékosai is úgy vélik, a bajnoki alapszakasz első helyét veretlenül megszerző házigazdának minden esélye megvan címe megvédésére. Hogy látják az esélyeket az érintettek?

Michelisz Norbert az utóbbi hetekben már vágta a centit. A túraautó-világbajnokság tavalyi privát győztese ugyanis vadonatúj Hondával vág neki a szezonnak, amellyel néhány napja találkozott először, de kijelenthetjük, szerelem volt első látásra.

• Kirúgtuk az edzőt, jöhet az új! Mégis, ki irányítson addig? Ez örök dilemma a klubvezetők számára, akik az átmeneti időszakot gyakran az addigi másodedző feljebb léptetésével hidalják át, s bizony sok szakember van, akit az új tréner érkezése után újfent segítővé minősítenek vissza. Bár örökös másodedzők, nekik is vannak jelentős céljaik. Összeállításunkban négy tréner történetét olvashatják.
Legfrissebb hírek

A Nemzeti Sport főszerkesztője a Marcába írt jegyzetet

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 13:53

Mol Magyar Kupa: kiütések, szoros meccsek; Fazekas Gergő már nem újonc, de még nem elég tapasztalt

E-újság
2025.10.30. 00:01

A Liverpoolnak Arne Slot miatt is győznie kellene; Jászapáti Petra: Egyelőre szépen sétálni, majd futni szeretnék

E-újság
2025.10.28. 23:35

Kós a hazai vb-n akar nagymedencés világcsúccsal nyerni; 60 éves Tamási Zsolt, Varga Barnabás felfedezője

E-újság
2025.10.27. 23:35

Tiago Goncalves bizonyítaná a liláknak, hogy megérte őt pénzért szerződtetni; Mbappé és Yamal külön csatáját hozhatja az idény első el Clásicója

E-újság
2025.10.26. 00:31

Kristoffer Zachariassen: Szeretném bebizonyítani, hogy a csapat hasznára vagyok; Lamine Yamal a Real Madridról: Csalnak és panaszkodnak

E-újság
2025.10.24. 23:41

„Ilyen nincs, és mégis van” – Egerszegi Krisztinát csodáljuk a legjobban

Úszás
2025.10.24. 10:00

Dupla Tízes: Mbappé vagy Yamal? Alonso vagy Flick? Régi fényében csillogva jön az el Clásico

Spanyol labdarúgás
2025.10.23. 16:51
Ezek is érdekelhetik