U17: nyitásként súlyos magyar vereség Japántól

Vágólapra másolva!
2012.07.14. 19:41
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott szombaton lejátszotta első mérkőzését a niigatai nemzetközi tornán: a mieink a hajrában kapott három góllal 4–1-re kikaptak a házigazda japán korosztályos csapattól – tudósít a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) hivatalos honlapja.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s bár a japánok diktálták a tempót, az első félidő kiegyenlített játékot hozott – írja az mlsz.hu.

A hazaiak átlövésből megszerezték a vezetést, de két perccel később egyenlített a magyar csapat: egy szabadrúgás után a kapufáról kipattanó labdát Berecz Zsombor a hálóba fejelte.

A második félidő első felében a magyar csapat veszélyesebb volt a házigazdánál, kialakított néhány nagy helyzetet, ám a befejezések pontatlanok voltak.

A hajrára érezhetően elfáradtak a magyarok, amit a házigazdáknak sikerült kihasználniuk: a 80. percben vezetéshez jutottak, majd a 88. és a 94. percben két kontratámadásból szerzett góllal biztossá tették győzelmüket (4–1).

„Nagy iramú mérkőzést játszottunk, az eredmény ellenére elégedett vagyok a látottakkal, mert a játékosok fegyelmezetten, jól fociztak, végig a maximumot adták – idézi az mlsz.hu Pisont István szövetségi edzőt. – A körülmények nem nekünk kedveztek, hiszen a japánoknál jelenleg versenyidőszak van, mi pedig nyári szünet, egy hosszú utazás és összesen három edzés után léptünk pályára. Ennek tudható be, hogy az utolsó tíz percre elfáradtunk, többet hibáztunk, a hazaiak pedig kihasználták ezt, és eldöntötték a mérkőzést. Sok pihenőnk nincs, de bízom benne, hogy a jó teljesítmény holnap eredményesebb játékkal párosul majd."

A magyar válogatott vasárnap Mexikó korosztályos csapata ellen folytatja szereplését a tornán.

U17-ES NEMZETKÖZI LABDARÚGÓTORNA, NIIGATA (JAPÁN)
JAPÁN–MAGYARORSZÁG 4–1 (1–1)
MAGYARORSZÁG: Hrabina Alex – Baksa Dénes (Mervó Bence, 55.), Asztalos Dávid, Kovács Tamás, Borkai Ádám (Medgyes Zoltán, 46.) – Németh Márió, Berecz Zsombor, Nagy Dominik – Farkas Zoltán, Bobál Gergely (Dékány Péter, 75.), Varga Szabolcs (Popgeorgiev Pantelis, 55.). Szövetségi edző: Pisont István
A magyar gólt Berecz Zsombor szerezte.
Legfrissebb hírek

Roberto Ozzano a Parmában fejlődve jutna el a magyar válogatottig

Olasz labdarúgás
2024.12.22. 09:28

Az U17-es magyar válogatott gól nélküli döntetlent játszott a Románia elleni Eb-selejtezőn

Magyar válogatott
2024.11.16. 15:04

U17-es Eb: nehéz csoportba került a magyar csapat az elitkörben

Magyar válogatott
2023.12.07. 12:19

A nyomás miatt még több akarat volt bennünk – Mondovics-dupla a sorsdöntő Eb-selejtezőn

NSO Tv Labdarúgás
2023.11.01. 08:26

U17: A nyomás miatt még több akarat volt bennünk – Mondovics-dupla a sorsdöntő Eb-selejtezőn

Magyar válogatott
2023.11.01. 08:26

U17-es Eb-sel.: „Van még egy célunk a fiúkkal…” – elitkörben a válogatott

Magyar válogatott
2023.10.31. 20:37

„Van még egy célunk a fiúkkal…” – elitkörben a magyar válogatott

NSO Tv Labdarúgás
2023.10.31. 20:36

U17-es Eb-selejtező: a bosnyákok legyőzésével elitkörbe jutottunk

Magyar válogatott
2023.10.31. 17:51
Ezek is érdekelhetik