Remek győzelmével a csoport élére ugrott Róth Antal együttese

2007.09.12. 20:05
A magyar utánpótlás válogatott Szerbiát fogadta a Szusza Ferenc-stadionban, az U21-es Európa-bajnok 8. selejtező csoportjának rangadóján. A Róth Antal tanítványai abban a tudatban léptek pályára, hogy ha győznek, akkor a csoport élére ugorhatnak. Persze ehhez éppen a legutóbbi Európa-bajnokság ezüstérmeseit kellett legyőzniük.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ

MAGYARORSZÁG-SZERBIA 2-1 (2-0)
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion
Nézőszám: 600
Játékvezető: Hriszto Risztoszkov (bolgár)
Asszisztensek: Nikola Dzsuganszki, Jordan Vidov (bolgárok)
Róth Antal Slobodan Krcmarevics
Gólszerző: Petkovics (öngól - 24.), Hrepka (33.), ill. Szulejmani (50.)
Csere: Farkas B. helyett Szakály P. (a szünetben), Laczkó helyett Ivancsics (73.), Hrepka helyett Völgyi (92.), ill. Radovanovics helyett Szulejmani (a szünetben), Durbics helyett Krasics (a szünetben), Kaludelovics helyett Djordjevics (68.)
Sárga lap: Demjén (73.), Varga R. (76.), Szabó Á. (89.), ill. Babovics (72.)

Demjén Gábort (jobbra) a szerb Kaludelovics löki fel, összességében azonban a mieink állták jobban a sarat
M. Németh Péter

A szerbek ezüstérmeshez méltóan kezdtek, s az első negyedórában bizony nyomasztó fölényben voltak. Igaz, a magyar kaput elsősorban távoli lövésekkel veszélyeztették, ám a 11. percben éppen egy ilyen után – Miljanics szabadrúgása után a kapufáról pattant ki a labda – Babovics lőtte a hálóba a labdát, ám szerencsére les miatt ezt nem adta meg a bolgár játékvezető.

Ezt követően is a magyar hálóőr, Bogdán Ádám maradt a főszereplő, Durbics és Babovics helyzeténél mentett bravúrral, s nyugodtan állíthatjuk, a meccsnek ezen szakaszában csak rajta múlt, hogy 0-0 maradt a végeredmény.

Sőt! A 24. percben neki (is) köszönhetően szereztünk vezetést, miután kirúgását Petkovics a saját kapujába bólintotta. A szerencsés gól elkedvetlenítette a vendégeket, a mieinket pedig felbátorította, s kilenc perccel később Hrepka remek góllal növelte két gólosra a mieink előnyét.

A szünetig újabb változás már nem történt, akkor viszont több is, mert a vendégek trénere, Szlobodan Kremarevics két helyen is változtatott csapatán, s ez jót is tett a szerbek játékának. A 49. percben az egyik csereember, Krasics lövését még védte Bogdán, aztán egy perccel később, a másik csere, Szulejmaniénál már tehetetlen volt, így egy gólra feljöttek a vendégek.

Ám a további szerb rohamok helyett kissé leült a meccs. Igaz, a vendégek voltak mezőnyfölényben, ám amikor a mieink kiszabadultak, akkor több veszélyes akciót is vezettek. Az egyik ilyen végén a 67. percben Szalai újabb gólt szerzett, ám a játékvezető – tévesen – les miatt nem adta meg a találatot. Tíz perccel később ugyanez a jelenet ismétlődött meg: Szalai találatát ismét tévesen nem adta meg Hriszto Risztoszkov.

Aztán Szakály Péter is gólt szerezhetett volna, de ekkor meg a kapusuk védett. Igaz a 82. percben meg a kapufa a túloldalon, Szulejmani lövése után. Az eredmény azonban már nem változott, s így győzelmükkel a magyar fiatalok átvették a vezetést csoportjukban.