Ismét magyar kapust szerződtetett a Juventus

N-P. T.N-P. T.
Vágólapra másolva!
2025.02.07. 10:36
Jakab Mátyás (Fotó: szeged.hu)
Az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Juventus magyar kapust szerződtetett Jakab Mátyás személyében – számolt be róla a szeged.hu. A Budapest Honvédtól igazolt tehetség a sikeres próbajáték után a torinóiak U16-os csapatához csatlakozik.

A szeged.hu beszámolója szerint a 16 éves kapus Szegeden kezdte a pályafutását, ahonnan 2021 nyarán került a kispesti Magyar Futball Akadémiára. Ebben az évadban összesen 9 alkalommal védett, mindig idősebbek között: 8-szor az U17-es, egyszer az U19-es csapatban.

A Juventusnak az elmúlt években volt már dolga magyar kapussal, 2019-ben Senkó Zsombort szerződtette, aki a második csapatig jutott, aztán Diósgyőrbe, onnan pedig Zalaegerszegre igazolt, most pedig kölcsönben a szlovén Nafta Lendva csapatában véd.

 

Legfrissebb hírek

Igor Tudor: Többet érdemeltünk volna

Bajnokok Ligája
10 órája

A Juventus kihagyta a ziccereit, a Real Madrid ismét győzött

Bajnokok Ligája
18 órája

A Real Madrid ellen még nem Igor Tudor állása a tét...

Bajnokok Ligája
Tegnap, 10:23

Fabregas csapata legyőzte a Juventust, már csak az Atalanta veretlen

Olasz labdarúgás
2025.10.19. 20:39

Potya gól is hozzájárult a Honvéd vereségéhez, már a Vasas vezeti a tabellát – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.10.19. 19:00

Tujvel óriási hibája után még egyenlített a Honvéd, de a Misleny így is megszerezte első hazai győzelmét

Labdarúgó NB II
2025.10.19. 18:50

Fordított a Szeged, hiába vezetett a BVSC

Labdarúgó NB II
2025.10.19. 18:49

A Szeged három góllal győzött a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.10.18. 19:39
Ezek is érdekelhetik