Légiósok: Kicsit úgy játszom, mint Neymar – Csoboth Kevin

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.09.14. 15:29
A Benfica labdarúgócsapatának utánpótlásában pallérozódó Csoboth Kevin a Magyar Időkben megjelentek szerint úgy nyilatkozott, hogy a játékstílusa kicsit hasonlít Neymaréhoz, persze még nincs olyan színvonalon, mint a Paris Saint-Germain brazil klasszisa. A korosztályos válogatott magyar futballista édesapja szerint az itthoni és a külföldi utánpótlásfutball között óriási a különbség.

„Tavaly kerültem a Benficához, az U19-es csapatnál kezdtem meg a szezont. A szabályok szerint olyan igazolást váltottak ki nekem, amivel tudok játszani a másodosztályban szereplő második csapatnál, és persze az elsőnél is. A másodikra van nagyobb esélyem” – mondta Csoboth, akit a Benfica benevezett a portugál élvonalbeli bajnokság 2017–2018-as idényére.„Tavaly kerültem a Benficához, az U19-es csapatnál kezdtem meg a szezont. A szabályok szerint olyan igazolást váltottak ki nekem, amivel tudok játszani a másodosztályban szereplő második csapatnál, és persze az elsőnél is. A másodikra van nagyobb esélyem” – mondta Csoboth, akit a Benfica benevezett a portugál élvonalbeli bajnokság 2017–2018-as idényére.

„Kicsit úgy játszom, mint Neymar, persze még nem olyan színvonalon, de azért igyekszem. Minden edzésen, meccsen meg kell halnunk a pályán, és mindennap bizonyítani kell – idézi a Magyar Idők a 17 esztendős támadót. – Tovább kell menni, hajtani, akarni, csinálni. Új célokat kell megfogalmazni, én a Benfica B-csapatában akarok játszani minél több meccset. Előre kell lépnem, mert másképp nem lehetek sikeres. Márpedig nekem az a célom, hogy futballista legyek.”

Csoboth Kevin édesapja szerint össze sem lehet hasonlítani a hazai utánpótlásfutballt a külföldivel.

„El sem lehet mondani, mekkora a különbség az itthoni és a kinti gyerekfutball között. Itthon alig vannak meg létszámban a csapatok. Kint huszonnyolcas keret van, már annak is örülhet a gyerek, ha bekerül a mérkőzésre nevezettek közé” – mondta az 1984-es ifjúsági válogatott tagjaként Európa-bajnokságot nyerő Csoboth Róbert.

A Csoboth Kevinnel készített teljes anyagot ide kattintva olvashatja el!

Legfrissebb hírek

Neymar soha nem játszana a Palmeiras stadionjában

Minden más foci
2025.08.05. 13:32

Kosznovszky Márk: Sosem akartam feladni az álmaimat – interjú a Portsmouth magyar légiósával

Légiósok
2025.08.01. 07:49

A Benfica tizedszer hódította el a Portugál Szuperkupát

Minden más foci
2025.07.31. 23:47

„Nem futballista, hanem pénznyomtató” – a FIFA-licences ügynöknő Joao Félixről

Angol labdarúgás
2025.07.28. 18:26

Felkészülés: nem bírt harmadosztályú ellenfelével a Tottenham, kikapott a Bilbao

Minden más foci
2025.07.26. 23:27

Csoboth Kevin csapata bajnokveréssel kezdte a svájci idényt

Légiósok
2025.07.26. 20:23

Neymar szétrúgta a szögletzászlót örömében, majd elvették az utolsó perces gólját – videó

Minden más foci
2025.07.24. 11:42

Brazília: a Benficánál köthet ki a klub-vb-n remeklő középpályás – sajtóhír

Minden más foci
2025.07.19. 18:49
Ezek is érdekelhetik