Horvátország: Futács is az ősz legjobbjainak listáján

2016.12.18. 11:40
A Hajduk Split csapatkapitánya, Lovre Kalinic szerint az együttes magyar labdarúgója, Futács Márkó volt az ősz játékosa. A tportal.hr a horvát élvonalbeli labdarúgócsapatok kapitányait szavaztatja meg, a magyar támadó – akit izraeli klubbal hoztak hírbe a napokban – 10 pontjával négy kör után négyes holtversenyben a hetedik helyen áll.

„Futács Márkó centerként sokszor van nehéz, már reménytelennek látszó helyzetben, ám ő azokból is képes veszélyt teremteni” – indokolt a csapattárs.

A nyáron szerződtetett Futács 15 tétmeccsen játszott az ősszel a Hajdukban (13 bajnoki és két Horvát Kupa-meccs), tízszer volt eredményes (7+3), gyakran egyszemélyes csatársorként vív harcot az ellenfél középső védőivel.

Minden csapatkapitány öt játékost nevezhet meg, az első 10, a második 8, a harmadik 6, a negyedik 4, az ötödik 2 pontot kap. Az összesítésben jelenleg 44-44 ponttal El Arbi Hillel Soudani (Dinamo) és Franko Andrijasevic (Rijeka) áll az élen holtversenyben.