Női NB I: botlott az MTK, újra az ETO a második a tabellán

2022.05.07. 19:12
A Ferencváros simán nyert a Viktória ellen (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
Az MTK csak 2–2-es döntetlent játszott otthon a Puskás Akadémiával a női labdarúgó NB I 19. fordulójában, így a Soroksáron 5–0-ra győzedelmeskedő ETO FC Győr ismét előrelépett a bajnoki döntőt érő második helyre a tabellán.

Az előző fordulóban az MTK megelőzte a tabellán az ETO-t, mivel a győriek 3–0-s vereséget szenvedtek a Ferencvárostól, s a náluk – papíron – gyengébb játékerőt képviselő Puskás Akadémia elleni hazai mérkőzés jó alkalmat kínált arra, hogy meg is őrizzék a második pozíciójukat, ám csalódást keltő teljesítményt nyújtva csak 2–2-es döntetlenre végeztek a felcsúti egyesülettel – sőt, még az egy pontnak is örülniük kellett a végén, Vachter Fanni a rendes játékidő utolsó percében tudott egyenlíteni.

Az ETO eközben öt első félidei góljának köszönhetően simán nyert Soroksáron, így két fordulóval az alapszakasz vége előtt pontelőnnyel második a tabellán.

A következő körben a győriek a Puskás Akadámiával játszanak, míg az MTK a DVTK-val, majd a bajnoki döntőért küzdő két együttes az utolsó fordulóban egymással mérkőzik meg.

A már biztosan döntős Ferencváros úgy nyert 4–1-re a szombathelyi Viktória ellen, hogy már bő tíz perc játék után két góllal vezetett.

NŐI NB I
19. FORDULÓ
Ferencváros–Haladás Viktória 4–1
(Csányi D. 2., Siklér 11., Pusztai 39., Csigi 63. – 11-esből, ill. Kovács V. 65.)
DVTK–Astra HFC 3–2 (Bradics 22., 32., Palama 79., ill. Klostermann 13., Szakonyi 64.)
Soroksár–ETO FC Győr 0–5 (Savanya 13., Süle D. 16., Németh L. 29., Cameron 33., Sali 42.)
MTK–Puskás Akadémia 2–2 (Madrid 48., Vachter 90., ill. Mayer Zs. 66., 89. – a másodikat 11-esből)

1. Ferencváros 19 16 1 2 72–15 +57 49