Női NB I: a DVTK a 94. percben egyenlített a Ferencváros ellen

M. D.M. D.
2021.03.21. 16:16
A Diósgyőr a 94. percben szerzett egyenlítő góljának köszönhetően 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Ferencvárossal a női labdarúgó NB I 14. fordulójában vasárnap. Az MTK 2–1-re legyőzte az Astrát, az ETO FC Győr 4–0-ra nyert a Kelen ellen.

A Ferencváros az MTK-tól elszenvedett keddi vereség után (1–2) a DVTK ellen igyekezett javítani, és a három pont megszerzéséhez jó alapot szolgáltathatott volna, hogy már a hetedik percben tizenegyeshez jutott, ám Mosdóczi Evelin a lécre emelte a labdát.Ferencváros az MTK-tól elszenvedett keddi vereség után (1–2) a DVTK ellen igyekezett javítani, és a három pont megszerzéséhez jó alapot szolgáltathatott volna, hogy már a hetedik percben tizenegyeshez jutott, ám Mosdóczi Evelin a lécre emelte a labdát.

Nem sokkal később a zöld-fehérek kaptak még egy büntetőt, amelyet Vanessa Marques értékesített, majd Bianca-Marilena Sandu egyenlítő gólja után Vágó Fannyi idénybeli 20. találatával újra megszerezték a vezetést, ám a vendégek a görög Maria Palama révén a 94. percben másodszor is egyenlítettek – mégpedig egy olyan szabadrúgást követően, amelyet nem egy szabálytalanság, hanem az egyik hazai futballista reklamálása miatt ítélt meg a játékvezető.

Az FTC legutóbb 2016 tavaszán nem tudott megnyerni egymást követő két alapszakaszmeccset az NB I-ben, és négy pontra nőtt a hátránya a bajnoki tabellán a listavezető MTK mögött, amely Kocsán Petra duplájával fordított az Astra vendégeként Üllőn.

Az ETO FC Győr 4–0-ra megverte otthon a Kelent, így 2019 áprilisa óta először győzött egymás után két bajnoki mérkőzésen – az előző fordulóban a Szent Mihály ellen nyert 1–0-ra –, és ha ezen az úton folytatja, akkor aligha lesznek kiesési gondja az idény végén. Nem úgy a kelenvölgyieknek…

NŐI NB I
14. FORDULÓ
ETO FC Győr–Kelen SC 4–0
(Vida B. 33., Nagy F. 49., Gaál 61., Feketevízi 69.)
Astra HFC–MTK 1–2 (Szakonyi 39., ill. Kocsán 44., 61. – az elsőt 11-esből)
Ferencváros–DVTK 2–2 (Marques 25. – 11-esből, Vágó F. 70., ill. Sandu 35., Palama 90+4.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Haladás-Viktória–Szent Mihály 2–2 (Herczeg A. 48., Urbán 90., ill. Török L. 10., Boros 53.)