A Mol Fehérvár megszerezte a negyedik helyet a bajnokságban

2022.05.08. 18:35
A negyedik helyért hajtó Újpest 1–1-et játszott odahaza a Mol Fehérvárral, így a vendégek végeznek a negyedik helyen, amely európai kupaszereplést ér – ha nyer a Paks elleni jövő héti Magyar Kupa-döntőben a bajnok Ferencváros.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Újpest–Mol Fehérvár FC 1–1 (Croizet 15., ill. Nikolics N. 62.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3331 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

MICSODA GÓL VOLT! Ahogy mondani szokás: már ezért érdemes volt végignézni az utolsó előtti forduló záró mérkőzését vasárnap este a Szusza Ferenc Stadionban.

Azt persze eddig is tudtuk, hogy Yohan Croizet technikai tudása, játékintelligenciája magasan az NB I-es átlag felett van, a légiós esetében inkább az a kérdés, mennyire motivált, mennyi kedve van futballozni. Ráadásul speciális helyzetbe került, hiszen nem a megszokott posztján kellett játszania.

Mint arról beszámoltunk, a hétközi, Kisvárdán 2–1-re elveszített bajnoki mérkőzésen megsérült Budu Zivzivadze, a lila-fehérek gólerős támadója, aki ollózó mozdulattal próbált kapura lőni, de olyan balszerencsésen esett a földre, hogy ápolás után be kellett kísérni az öltözőbe. A tüzetes orvosi vizsgálatok nem mutattak ki súlyosabb problémát, és azt is lehetett hallani, mindenképpen szeretne játszani korábbi csapata ellen, ám vasárnap véglegessé vált: az orvosok nem vállalják a kockázatot, pihenést írtak elő, így Zivzivadzét nem nevezték be az összecsapásra. A grúz játékos az idény közben érkezett éppen Székesfehérvárról a negyedik kerületbe, és góljaival főszerepet vállalt abban, hogy az Újpest FC elkerült a kiesőzónából, és stabil középcsapattá vált.

Így történt, hogy Yohan Croizet lett a befejező csatár, így az első veszélyes indításra is ő rajtolt. Nikola Mitrovics átadása hosszúnak tűnt, Kovács Dániel ki is jött a kapujából és rávetődött a labdára, így a hazai nézők csalódottan legyintettek, ebből a helyzetből nem lesz semmi.

Csakhogy...

A földön csúszó Kovács Dániel kezéből kiperdült a labda, és az az oldalvonal felé gurult, ám Yohan Croizet azonnal tudta, mi a megoldás. Fordulásból, háttal a kapunak a tizenhatoson kívülről csodálatos mozdulattal csavart az üresen maradó kapuba.

Micsoda gól volt!

Nagyszerű helyzetfelismerés, hibátlan kivitelezés – járt a vastaps a megoldásért.

Ebben a pillanatban nem érezték Zivzivadze hiányát a hazaiak, de az is bizonyossá vált, a negyedik helyre pályázó Mol Fehérvár FC kénytelen sebességet váltani. Főleg ifjabb Dárdai Pál, vagy ahogy mindenki ismeri, Palkó tűnt agilisnek, többször kitűnő átadással teremtett helyzetet, de az első félidőben ezekkel nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat. Igaz, amikor Kenan Kodro nyolc méterről tejesen egyedül lőhetett, a legoptimistább újpesti szurkolók sem reménykedtek abban, hogy elmarad az egyenlítés, mégis ez történt, a csatár ugyanis érthetetlen módon a kapu mellé passzolt.

Lüktető, jó ritmusú volt a mérkőzés, igaz, sok hibával játszottak a csapatok. Croizet lemásolta a gól előtt bemutatott mozdulatát, amikor Giorgi Beridzét indította, ez is azt mutatta, ezen az estén nagyon élvezi a játékot. A szünet után is ő tűnt a legveszélyesebb újpestinek, miközben a Vidi próbált volna nyomást helyezni az ellenfél védelmére.

Egy óra elteltével egyenlített a piros-kék együttes, Nikolics Nemanja szögletet követően lőtt a sarokba. Igaz, a fehérvári center, hogy finoman fogalmazzunk, sokkal nagyobb erővel is lőtt már a hálóba, ezt a lövést ugyanis védeni kellett volna, ám az ujjtörés miatt hiányzó Banai Dávidot helyettesítő Filip Pajovics inkább csak megsimogatta a labdát, amely így a kezén átgurulva a hálóban landolt.

Ahogy ilyenkor lenni szokott, következtek a cserék mindkét oldalon, Milos Kruscsics és Michael Boris is próbált változtatni, frissíteni, és úgy tűnt, a játékosok nem fékeznek – mindkét csapat meg akarta nyerni a mérkőzést, amely továbbra is lüktető, változatos volt.

Croizet kapásból a hálóba lőtt, de a VAR-vizsgálat kiderítette, Márkus Tamás helyesen intett lest, így a francia támadó második szép gólját a szabályok helyes alkalmazásával érvénytelenítették. Így maradt a döntetlen – mindkét csapat sokat tett a győzelemért, és az erőfeszítéseik legalább egy pontot megérdemeltek ezen az estén. 1–1