Nyolc gólt hozott a Ferencváros–Zalaegerszeg bajnoki!

2022.05.04. 18:25
A Ferencváros hazai pályán 5–3-ra megverte a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 31. fordulójában. A már bajnok zöld-fehéreknél a lefújás előtt hat magyar labdarúgó volt a pályán.
Gólgazdag meccsen nyert az FTC (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Gólgazdag meccsen nyert az FTC (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Ferencváros–ZTE FC 5–3
Budapest, Groupama Aréna, 5677 néző. Vezette: Pintér Cs.
Gólszerző: Bedi (8. – öngól), Nguen (21. – 11-esből), Botka (27.), F. Boli (78.), Marin (90+4.), ill. Tajti (53.), Zsóri (66., 87. – az elsőt 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A nagy bulit szombatra ígéri a Ferencváros. A klub nem akármilyen hírrel szolgált szurkolóinak a Zalaegerszeg elleni mérkőzés napján, bejelentette, a szombati, MTK Budapest elleni utolsó, hazai bajnoki után a szurkolók a játéktéren ünnepelhetik az újabb bajnoki címet. Ilyesmire a Groupama Aréna történetében még nem volt példa! Amíg a labdarúgók a lelátón veszik át az aranyérmeket, addig a drukkerek a gyepen tapsolhatnak és énekelhetnek – alighanem többen lesznek, mint a zalaiak elleni szerdai esti összecsapáson (például a kapu mögötti szektort az Újpest elleni rangadó után a fegyelmi határozat értelmében le kellett zárni).

A ferencvárosi labdarúgók ettől függetlenül odatették magukat és rövid idő alatt elrendezték a ZTE elleni találkozót. A 8. percben vezetést szereztek, öt perccel később a lécet találták el, a 21. percben a 101. ferencvárosi NB I-es mérkőzésén pályára lépő Tokmac Nguen duplázta meg az előnyt, majd Botka Endre fejelte a labdát a kapuba.

Kiütésnek tűnt – de csak tűnt…

A Sztanyiszlav Csercseszov edzette csapat hamar térdre kényszerítette a Zalaegerszeget, az orosz szakvezető a magabiztos előny tudatában hátratett kezekkel sétálgatott az oldalvonal mellett. Az ezúttal is aranyszínű mezben pályára lépő ferencvárosiaknál a mindössze negyedik NB I-es mérkőzésén pályára lépő Pászka Lóránd élt igazán, a télen Soroksárról szerződtetett futballista mindhárom találatban főszerepet vállalt: az elsőnél ő kanyarította középre szögletből a labdát, a beadásból gól született, a másodiknál ő harcolta ki a tizenegyest, a harmadiknál pedig mesterien tekert szabadrúgásból Botka Endre fejére.

(Fotó: Földi Imre)

A kiütés reménye aztán a fordulás után hamar szertefoszlott.

A vendégek a szünet előtt csak kapufáig jutottak, a második félidőben azonban már gólokat is szereztek, huszonegy perc alatt kettőt! A zalaiak Tajti Mátyás gyorsan jött szabadrúgásgólja után vérszemet kaptak, amit mi sem bizonyított jobban, minthogy a következő percekben agresszíven letámadták a hazaiakat. Volt olyan kirúgás, amikor Zsóri Dánielék az ellenfél tizenhatosáig tolódtak, zavarba hozva ezzel a zöld-fehér védőket. A ferencvárosi játékosok a háromgólos előny birtokában alighanem elhitték, hogy zsebben a három pont, csakhogy a Zalaegerszeg nem törődött bele a csúfos vereségbe, igaz, Franck Boli góljánál már megint úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, csakhogy a zalaiak ismét szépítettek, s az utolsó pillanatokig harcoltak a döntetlenért, végül mégis két góllal kaptak ki – 5–3 lett a vége!

A lefújás előtt a Ferencvárosban hat magyar labdarúgó volt a pályán, Dibusz Dénes, Pászka Lóránd, Vécsei Bálint és Botka Endre mellett a súlyos sérülése után felépülő, és csereként beálló Sigér Dávid, valamint Redzic Damir is pályán volt.

A mérkőzésen jól szórakozhattak a szurkolók, hiszen a nyolc gól mellett voltak kapufák, szép cselek és lövések. Végre futball volt ez a javából.