Két pontba került az újpestieknek a rövidzárlat

2010.08.21. 22:00
Küzdelmes, jó mérkőzésen 2–2-es döntetlen született Újpesten (fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I szombat esti találkozóján az Újpest 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Vasassal. Az Újpest a mérkőzés nagy részében többet támadott, de a Vasas Goran Arnaut és Ferenczi István révén az első félidő utolsó és a második játékrész első percében is betalált, így Rajczi Péter és Tisza Tibor gólja csak egy pontra volt elég.

Az első félidőben alapvetően az Újpest akarata érvényesült. A lila-fehérek jobb oldala volt az aktívabb, Tisza Tibor rendszeresen ide játszotta ki a labdákat, Simek Péter beadásaira pedig középen veszélyesen érkezett Sitku Illés vagy – sérüléséig – Rajczi Péter.

Hasonlóból akcióból született az Újpest vezető gólja is a 13. percben: Tiszától Simekhez került a labda, a menetrendszerű beívelésre pedig érkezett Rajczi, aki öt méterről a kapuba fejelt. 1–0

A folytatásban is a lila-fehérek voltak az aktívabbak támadásban, a csatárok mellett gyakorlatilag a középpályások mindegyike próbálkozott kapura lövéssel, de a legnagyobb lehetőségnél – Egerszegi Tamás löketénél – védett Végh Zoltán.

Aztán ha nem is a semmiből, de jött a 45. percben Goran Arnaut találata (1–1), s a fejes hideg zuhanyként érhette a hazaiakat, ugyanis még a hosszúra nyúlt szünet után is teljes volt a rövidzárlat, Karim Benunesz beadásából másodpercek alatt meg is szerezte a vezető gólt a vendégeknek Ferenczi István, igaz, a találathoz kellett Balajcza Szabolcs „szerencsétlenkedése” is. 1–2

Az Újpest a „gyomorütés” után feltápászkodva mind jobban felpörgette a mérkőzést, és egyre több helyzetet dolgozott ki, de a kockáztatás miatt hátul sebezhetőbb volt. Benuneszék azonban ezt nem tudták kihasználni, a 63. percben pedig góllá érett a hazai nyomás: Tisza Tibor hatalmas védelmi hiba – és egy szép csel – után a jobb alsó sarkot kilőve egyenlített. 2–2

A mérkőzés hátralévő része is igazán látványos és izgalmas volt, Simon Krisztián beállításával az Újpest bal oldala is veszélyesebb lett, de a Vasas ekkor már jobban figyelt a védekezésre, és egy pontot kiharcolt a Szusza Ferenc Stadionban.

„Fiatal csapatunk ma megmutatta, hogy tud küzdeni, és képes talpra állni hátrányból – nyilatkozta Mészöly Géza a találkozót közvetítő Sport Tv-nek. – Lélektanilag rosszkor kaptuk a gólokat, az első félidő végén és a második elején, innen kellett felállnunk. Köszönet a szurkolóknak a buzdításért, akik sokat segítettek nekünk ezzel a támogatásukkal! Nagyszerű mérkőzést játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, és szereztünk két gólt, amelynek elégnek kellene lenni a győzelemhez.”

„Jó meccs volt, szerettünk volna nyerni – mondta a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek Giovanni Dellacasa. – Kettő egyes vezetésünk után óriási ziccerünk volt a három egyhez, ha abból betalálunk, eldőlt volna a találkozó. A hajrában volt gólszerzési lehetősége az Újpestnek is, de akkor sem féltem, mert előttünk is adódott helyzet.”

1. Videoton FC 4 2 2 8–2 +6  8
2. DVSC-TEVA 3 2 1 10–4 +6  7
3. Kaposvári Rákóczi 4 2 1 1 6–4 +2  7
4. Ferencvárosi TC 4 2 1 1 6–6 0 7
5. Vasas 4 2 1 1 7–8 –1  7
6. MTK Budapest 3 2 1 6–6 0 6
7. Újpest FC 4 1 3 4–3 +1  6
8. Lombard Pápa Termál FC 3 1 1 1 5–3 +2  4