Zsinórban harmadik hazai meccsét is megnyerte a Soroksár

BENDE BENCE GÁBORBENDE BENCE GÁBOR
2024.10.06. 16:51
Győzelmével a Soroksár nyerte az alsóházi rangadót (Fotó: Gáspár Ákos)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Soroksár hazai pályán 2–0-ra győzött a sereghajtó Tatabánya ellen. A XXIII. kerületiek ezzel a diadallal feljöttek a tabella 12. helyére.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 2–0 (0–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Ujhelyi Tamás (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Varga I., 79.), Tóth A. – Szabó Sz. (Gálfi, 74.), Korozmán (Manner B., 87.), Halmai Á. (Kundrák, 74.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
TATABÁNYA: Lóth – Székely, Jagodics M., Deutsch B. – Eördögh, Soltész B. (Kocsis G., 60.), Szegleti G., Vass P. (Klausz, 77.) – Csernik (Letenyei, 77.), Kiprich D. (Árvai D., 77.), Katona K. (Varga D., 60.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Lovrencsics B. (51.), Szabó Sz. (59.)
Lipcsei Péter: – Az első félidőben lassan járattuk a labdát, kértem is a szünetben, hogy sokkal gyorsabban játsszunk. Jól jöttünk ki a folytatásra, tíz perc alatt lerendeztük a mérkőzést.
Gyürki Gergely: – A szünet után próbáltunk stabilak maradni, a tíz perc alatt kapott két gól a jelenlegi állapotunkat tükrözte.

Zsinórban harmadszor nyert otthon a Soroksár (Fotó: Gáspár Ákos)

Mindkét csapat győzelmi kényszerben lépett pályára vasárnap délután a Szamosi Mihály Sporttelepen, a Soroksár a 14. pozícióból, míg a Tatabánya az utolsó helyről várhatta az összecsapást. Nem sok izgalmat hozott az első játékrész, de a hazaiak kétszer is közel álltak a vezetés megszerzéséhez. Előbb Szabó Szilárd ugorhatott ki ziccerben, de Lóth Péter bravúrral hárított. Picivel később Lovrencsics Balázs már megzörgette a tatabányaiak hálóját, ezt azonban leshelyzet előzte meg, így gól nélküli döntetlent követően vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben döntötte el a meccset a Soroksár (Fotó: Gáspár Ákos)

A második játékrész elején megtörte a jeget a Soroksár. Halmai Ádám kiválóan tartotta meg a labdát a jobb szélen, majd a középmagas beadásából Lovrencsics Balázs akrobatikus, félollózó mozdulattal juttatta kapuba a labdát. Nem sokkal később kettőre növelte előnyét a fővárosi együttes. Dhonata indult meg a bal szélen, majd a középre erősen, laposan lőtt beadását nem tudták felszabadítani a tatabányai védők, az ajándékba kapott labda így Szabó Szilárd elé pattant, aki a kaputól három méterről könnyedén váltotta gólra. Kétgólos előnyét magabiztosan megőrizte a Soroksár, így zsinórban harmadik hazai győzelmével feljött a tabella 12. helyére. 2–0

Dhonata (sárga felsőben) kivette a részét a második gólból (Fotó: Gáspár Ákos)