NB II: nagy lehetőséget szalasztott el az ETO és a Vasas, egy góllal nyert a Haladás

P. Gy.P. Gy.
2024.02.14. 19:50
Hiába támadott a Vasas, be kellett érnie a döntetlennel Budafokon (Fotó: Dömötör Csaba/Nemzeti Sport)
A 18. fordulóból decemberben elmaradt öt mérkőzést pótolták szerdán a labdarúgó NB II-ben. Nagy lehetőséget szalasztott el a tabellán második ETO FC Győr és a harmadik Vasas, mert gól nélküli döntetlent játszott a Gyirmót, illetve a Budafok ellen – így csak egy pontot tudtak lefaragni a listavezető Nyíregyházával szembeni hátrányukból. A játéknap nyertese az Ajka volt, amely harmadik tavaszi meccsét is megnyerte, és soroksári sikerének köszönhetően hosszú idő után nem áll kiesésre. A Haladás kilenc nyeretlen bajnoki után győzött a BVSC ellen, így a fővárosi vasutasok viszont kieső pozícióba csúsztak vissza.

LABDARÚGÓ NB II
A 18. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK

SOROKSÁR SC–FC AJKA 1–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kulman Tamás)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. – Katona M. (Sipos Z., 85.), Tóth A. (Köböl, 66.) – Dobos (Dragóner F., 75.), Hajdú R. (Korozmán, a szünetben), Borbély (Varga Z., a szünetben) – Lovrencsics B.  Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Babos, Sejben (Borsos, 62.), Görgényi, Kenderes (Zsolnai, 89.), Pantovics (Tajthy, 62.) – Szarka (Horváth P., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szarka (11-esből, 0–1) a 44., Pantovics (11-esből, 0–2) az 59., Dobos (1–2) a 63., Babos (1–3) a 90+4. percben
Lipcsei Péter: – Az Ajka kihasználta egyetlen helyzetét, illetve kapott két tizenegyest, amelyekből az első megadható volt, a másik biztos, hogy nem. Fájó vereséget szenvedtünk.
Schindler Szabolcs: – Nagyon jó csapattal játszottunk. Fontos pillanatban szereztük meg a vezetést, a hazaiak szépítése után pedig sikerült belőnünk a harmadik gólt, ez döntött.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BVSC-ZUGLÓ 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 484 néző. Vezette: Bana Gergely (Horváth Zoltán, Kiss Balázs)
SZOMBATHELY: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Csonka B., Tarján – Horváth R. (Rétyi, 79.), Zvekanov (Szakály A., 21.), Rácz B., Erdeim C. (Jancsó, 63.), Mohos – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
BVSC-ZUGLÓ: Csenterics – Poór, Vinícius, Hesz, Tóth K. (Mucsányi, a szünetben) – Tóth L., Mitrovics (Hidi P., 80.), Király Á., Rabatin – Ihrig-Farkas, Bacsa. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Rácz B. (11-esből, 1–0) a 62. percben
Alekszandar Jovics: – Nem játszottunk jól, de a legfontosabb ma a győzelem volt. A játékosokon nagy az eredménykényszer, most harcoltak, küzdöttek a fiúk – megdolgoztak a győzelemért. Mindkét csapat egy hibára várt, mi kihasználtuk a lehetőségünket.
Szekeres Tamás: – Második félidei játékunk alapján nyernünk kellett volna, három ziccerünk is volt ehhez. Szereztünk egy gólt, amit nem adtak meg, és kaptunk egy olyan tizenegyest, ami ellen ha játékos vagyok, olyan hevesen reklamálok, hogy utána biztosan kiállítottak volna. Ezen a mérkőzésen a játékosok hibáztak a legkevesebbet.

BUDAFOKI MTE–VASAS FC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BMTE Sporttelep, 600 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Mohos Milán)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Horgosi, Lorentz, Kalmár O. (Németh M., 86.) – Csonka A., Soltész (Fekete, 86.) – Szerető, Merényi (Vasvári, 39.), Czérna (Nagy G., 72.) – Zsóri (Elek, 72.). Vezetőedző: Erős Gábor
VASAS: Jova L. – Ódor, Otigba, Baráth B. – Girsik (Bakti, 72.), Hidi M. S., Vida M. (Urblík, a szünetben), Doktorics – Radó (Szalay Sz., 62.), Holender (Zimonyi, 78.), Hinora (Tóth M., a szünetben). Vezetőedző: Desits Szilárd
Erős Gábor: – Nagyon agresszíven játszottunk, és rászolgáltunk az egy pontra. Négy pontot szereztünk a bajnokságban a Vasas ellen, miközben mások ellen bosszantó módon fontos pontokat hullajtottunk el… Ezt a Budafokot szeretném látni a jövőben, mint amit ma láttam, és bizakodó vagyok a bajnokság hátralévő részét illetően.
Desits Szilárd: – A Budafok mindent megtett azért, hogy egy pontot itthon tartson. Megvoltak a lehetőségeink, hogy megnyerjük a mérkőzést, de hiányérzet van bennem, mert ha fel akarunk jutni, akkor ezeket a típusú meccseket meg kell nyernünk!

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1840 néző. Vezette: Káprály Mihály (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
ETO: Ruisz – Vera, Szépe, Boldor, Csontos D. (Vianna, 82.) – Hamed (Diarra, 58.), Anton (Huszár M., 73.), Tóth R. (Vingler, 58.), Bumba – Lukics (Boschilia, 58.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Szegi (Helembai, 85.) – Kovács M. (Hajdu Á., 71.), Kovács D. – Soltész D. (Erdei C., 79.), Madarász M. (Szőke G., 79.), Medgyes Z. – Adamcsek (Molnár J., 71.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Antonio Munoz: – Nagyon szerettünk volna győzni, de most csak ennyire futotta. Az első félidőben voltak jó lehetőségeink, amelyek kihasználatlanul maradtak, a szünet után azonban már fáradtabban játszott a csapat.
Tamási Zsolt: – Feszült hangulatú mérkőzés volt, a csapatok jól felkészültek egymásból. A mieink dicsérete, hogy az ETO csak átlövésből veszélyeztetett, mi jól kontráztunk, de gólt nekünk sem sikerült elérnünk.

TISZAKÉCSKEI LC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezeti: Jakab Árpád (Kovács Gábor, Dobos Dávid)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Fodor, Szőr – Cipf (Takács T., 89.), Bertus (Vajda R., 79.), Valencsik, Szekér – Zamostny, Torvund, Kállai Z. Vezetőedző: Kis Károly
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Gajág, Ikonomu (Major S., a szünetben), Turi – Nagy E., Tóth Z. (Horváth P., a szünetben), Horváth D., Molnár Á. (Nagy Máté, 65.) – Kirchner, Füredi (Daru, 65.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Kis Károly: – Kettős érzései vannak az embernek. Tudtuk, hogy fizikailag erős, jó csapat ellen játszunk, de nagyon szerettünk volna nyerni. Ennek ellenére úgy érzem, a döntetlen igazságos. A küzdőszellemmel nem volt gond, de több helyzetet kellett volna kialakítanunk.
Aczél Zoltán: – Nagyon küzdelmes, jó iramú mérkőzés volt. Az első félidőt nem kezdtük jól. Az elején ránk erőltette az akaratát a Tiszakécske. A félidő közepétől kezdtünk el jobban futballozni. A helyzetek alapján több is lehetett volna ebben a meccsben. A Tiszakécske ellen azonban az egy pont is megbecsülendő.