Ha már a játékosok nem, a Honvéd-szurkolók rendeztek tűzijátékot Pécsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.10.22. 16:50
Holmanéknak nem sikerült nyerni és újabb fokokat megmászni a tabellán (Archív fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a PMFC-nek és a Budapest Honvédnak is nagyon kellettek volna már a pontok, és ez meg is látszott a játékon. A kevés kialakított helyzetből egyik csapat sem volt képes betalálni, így pedig maradt a pontosztozkodás, amivel senki nem lehet elégedett (0–0).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BUDAPEST HONVÉD 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 2500 néző. Vezette:Derdák Marcell (Kiss Balázs, Király Zsolt)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics (Hadaró, 83.) – Terbe, Krausz – Hudák M. (Gyurkits, 70.), Bachesz (Bukovics, 70.), Szabó M. (Tóth-Gábor, 89.) – Harsányi (Gera Z., 70.). Megbízott edző: Németh Zsolt
HONVÉD:Dúzs – Kálnoki-Kis, Szabó A., Pekár I. (Bocskay, 66.), Benczenleitner – Kovács N. (Krajcsovics, 86.), Adorján,Keresztes N. – Lőrinczy (Kocsis D., 66.), Holman (Bobál G., 78.) – Kerezsi (Nyitrai, 86.). Vezetőedző: Pinezits Máté
Németh Zsolt: – Jó hangulatú mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. Felkészültünk a Honvédból, a döntetlent igazságos eredménynek tartom. Szombathelyen szeretnénk még jobban szerepelni.
Pinezits Máté: – Egy-két ilyen stílusú meccset már elvesztettünk a szezonban, ígyörülünk a pontszerzésnek, már azért is, mert a második félidőben nézhetetlen focit játszottunk.

Pécsen nem igyekezett tartani a labdát a Budapest Honvéd, s erre már majdnem a negyedik percben ráfizetett, amikor a támadással fellépő szélső védő, Majnovics megkínálta Dúzst egy lövéssel. A 28. percben azonban már a kispestiek jártak nagyon közel a gólszerzéshez. Kerezsi fejelt közvetlen közelről kapura, amibe Helesfay beleért, majd a gólvonalról Pejovics mentett.

A folytatásban azonban nem jött a csapatoktól a pályán tűzijáték, így a szurkolók a saját kezükbe vették a dolgokat, s előbb a hazai, majd a vendégszektorból is elkezdtek rakétákat a levegőbe lőni az ultrák. A játékosoknak kellett kimenni rendet tenni, hogy ne szakadjon félbe a mérkőzés.

Az utolsó percekben aztán inkább Helesfaynak akadt dolga, de két bravúrral megőrizte a gól nélküli állást. A PMFC is ki tudott alakítani egy ajtó-ablak helyzetet, amibe Dúzs sem érhetett volna bele, de Gera elrohant a labda felett. Így maradt a találat nélküli pontosztozkodás. 0–0

18. FC Ajka121295–17–125

90+7. perc:Olyan lassan végezte el Helesfay a kirúgást, hogy Derdák Marcell inkább véget vetett a mérkőzésnek, mindkét csapat csalódott lehet.

90+4. perc: Kovács Nikolasz bólintott kapura egy bal oldali szögletet, Helesfaynak óriásit kellett nyújtóznia, hogy kipiszkálja a léc alól.

90+1. perc: Hadaró balról érkező remek beadásába nem tudott rendesen belefejelni Tóth-Gábor.

90. perc:Legalább hét perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Tóth-Gábor érkezett Szabó Máté helyére a Pécsben.

88. perc: Gyurkits ütközte le Benczenleitnert, majd majdnem az ötösig vezette az alapvonalon a labdát, be is tudott adni, de Gera elfutott a labda felett, pedig csak az üres kapuba kellett volna gurítania.

86. perc: Kerezsi helyére Nyitrai, Keresztes Noelére Krajcsovics érkezett vendég oldalon.

83. perc: Majnovics futott le, Hadaró váltotta a PMFC-ben.

80. perc: Itt az újabb lap, Svedjuk kapta.

79. perc: Kerezsi kapott sárga lapot lerántásért.

78. perc: Holmant váltotta Bobál Gergely a vendégeknél.

77. perc: Krausz lőtt kapásból 20 méterről Majnovics passzából, de lapos kísérlete mellé ment.

74. perc:Krausz és Bocskay fejelt össze a vendégek tizenhatosán belül. Labdaejtéssel folytatódik a mérkőzés, a Honvéd hozhatja a labdát.

71. perc: Máris villant Bukovics. Egy jobbról érkező magas átadást lőtt kapásból a tizenhatos vonaláról kapura, de nem volt elég pontos.

70. perc: Hármat cseréltek a hazaiak. HarsányitGera,Bacheszt Bukovics, Hudákot Gyurkits váltotta.

68. perc: Kocsis Dominik száguldott el a jobb szélen, a bal lábára cselezett, majd Kerezsit játszotta meg, aki 16 méterről ballal lőtt is, de lapos próbálkozását könnyen felszedte Helesfay.

66. perc: Kettőt cserélt a Budapest Honvéd. Pekár helyére Bocskay, Lőrinczyére Kocsis Dominik érkezett.

63. perc: Kerezsi futott ki, hogy megkérje a szurkolóikat, hagyják abba a tűzijátékozást, de közben újabb és újabb rakéták robbannak a levegőben. Kálnoki-Kisnek is ki kellett futnia, hogy folytatódhasson a meccs.

60. perc: Lőrinczy próbált a tizenhatos széléről kapura lőni, de estében nem találta el jól a labdát. A tizenhatoson belül egy társ még belenyúlt a labdába, de nem tudta irányítani eléggé.

51. perc: Szabó forgolódott a Kispest tizenhatosánál, de lövése gyengére sikerült.

50. perc: Az ollózni akaró Harsányi felett még elment a jobbról érkező beadás, azonban Hudák már kapura tudott lőni hasonló mozdulattal, Dúzsnak nem okozott problémát a kísérlet.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben nem változtattak az edzők.

45. perc: Vége az első félidőnek!

34. perc: Egy, a felezőnél eladott labdát követően Holman próbálkozott átemelni a saját térfeléről Helesfayt, nem sokkal tévesztett célt.

32. perc: Némi kavarodás után Szabó Máté emelt a hosszúra a tizenhatos bal széléről jobbal, de elmérte a célt.

28. perc: Lőrinczy kissé jobbról érkező beadását Kerezsi fejelte kapura pár méterről, Helesfay belekapott, de a támadó így is majdnem bekotorta a labdát, végül a gólvonalról Pejovics mentett.

13. perc: Krausz indította szépen a bal szélen Szabó Mátét, egyedül állt szemben Dúzzsal, de a partjelző lest jelzett.

7. perc: Kovács Nikolasz tört befelé a jobb szélről, majd lőtt, de egy hazai védőről mellé pattant a próbálkozása.

4. perc: A támadással fellépő balszélső védőnek, Majnovicsnak készítettek le egy labdát középről, amit kapásból ballal kapura küldött. Dúzs óriásit védett.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés! A piros-feketében játszó PMFC indította útjára a labdát, a Honvéd tiszta fehérben lépett pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat meccse nyeretlen és gólt sem szerző PMFC a pécsieknél így is csupán egy ponttal többet szerző Honvéd ellen.

Pécsi bemelegítés (Fotó: Kurdi József/PMFC)