Ádám Ferenc duplázott, fölényes barcikai győzelem Mosonmagyaróváron

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.08.06. 17:20
A Kazincbarcika háromszor is betalált Mosonmagyaróváron (Fotó: NS Archív)
Ádám Ferenc két gólja között Pinte Patrik is betalált, így a Kazincbarcika idegenben 3–0-ra megverte a Mosonmagyaróvárt a labdarúgó NB II 2. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–2)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep. 400 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits (Csóka D., 61.), Papp Sz., Deák,Horváth K. – Czingráber – Nagy P., Illés D. – Szabó B. (Pataki Z., a szünetben), Szalka D. (Simita, 61.) – Korbély (Papp L., 79.). Vezetőedző: Németh Zoltán
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M., Süttő – Ternován (Székely K., 64.), Csatári (Kártik, 54.), Csilus T. (Fejes Á., 83.), Ádám F. (Pekár L., 64.) – Kurdics (Boros Zs., 83.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Ádám F. (29., 54.), Pinte (32.)
Németh Zoltán:– Önmagunkat vertük meg, hiszen harminc percig uraltuk a mérkőzést, ám a gyorsan kapott két gól megtört bennünket.
Csábi József:– Ekkora különbséggel is megérdemelten győztünk, gyorsabban és pontosabban játszottunk ellenfelünknél.

A Mosonmagyaróvár az első félidő legelején és a végén irányította csak a játékot. A vendégek harciasabbak és pontosabbak voltak, a 14. percben pedig csak a szerencse mentette meg az óváriakat a góltól. A 29. percben aztán már betaláltak a vendégek: egy bal oldali akció után Ádám Ferenc lőtt a hálóba. Néhány perccel később egy jó kiugratást követően Pinte révén növelte az előnyét a Kazincbarcika. Az első félidő utolsó tíz percében inkább az óváriak birtokolták a labdát, de nem sikerült szépíteniük. A hazaiak részéről Illés Dávid többször is helyzetbe került, ám a lövéseit rendre blokkolták– hol a védők, hol a kapus, egy esetben pedig a kapufa.

A második félidő első része megint a Kazincbarcikáé volt, olyannyira, hogy az 54. percben Ádám F. újabb góljával növelni tudta az előnyét a borsodi csapat. A vendégek az utolsó 15 percre teljesen visszaálltak, az óváriak így mezőnyfölénybe kerültek ugyan, ám ez meddőnek bizonyult.

A Kazincbarcika fölényesen nyert, míg a Mosonmagyaróvár két forduló után szerzett gól és pont nélkül áll.

18. Mosonmagyaróvár220–4–40

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Tóth B. annyi ideig tartogatja a labdát a kezében, hogy a játékvezető megelégeli: közvetett szabadrúgást végezhet el a Mosonmagyaróvár a tizenhatoson belülről.

87. perc: Székely K. beadását fejelik ki az óvári védők.

83. perc: Cserék a vendégeknél: Kurdics helyére Boros Zsombor, Csilus T. helyére pedig Fejes Ádám áll be.

81. perc: Papp L. szabadrúgása a sorfalról pattan szögletre.

79. perc: Az utolsó óvári csere: Papp L. érkezik, Korbély hagyja el a pályát.

76. perc: Csóka kényszerítőzik jól Horváth Kevinnel, ám a beadást kifejelik a védők.

72. perc: Deák István is begyűjt egy sárgát.

71. perc: Csilus T. kap sárga lapot.

64. perc: Barcikai cserék: Ternován helyére Székely K., Ádám F. helyére pedig Pekár L. áll be.

63. perc: Czingráber kap sárga lapot.

61. perc: Kettős csere az óváriaknál: Szalka helyére Simita, Deákovits helyére pedig Csóka állt be.

54. perc: GÓÓÓL! Ternován iramodik meg a saját térfeléről, a balról érkező Ádám F. elé passzol, aki elviszi a labdát a kapus mellett, és a hosszú alsóba lő. 0–3

54. perc: Csatári helyére Kártik áll be a vendégeknél.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Szabó B. helyére Pataki Z. állt be a szünetben a hazaiaknál.

45+1. perc: Egy perc ráadás után véget ér az első félidő.

40. perc: Megint Illés D. kerül helyzetbe, a lövése egy védőn veszíti erejét, így Tóth B. simán fogja a labdát.

37. perc: Előbb Illés D. erős lövését, aztán Szalka lapos kísérletét védi Tóth B.

32. perc: GÓÓÓL! Növeli előnyét a Kazincbarcika. Papp Milán szökteti Pinte Patrikot, aki az ötös jobb sarkáról lövi a labdát a léc alá. 02

29. perc: GÓÓÓL! Pinte iramodik meg a bal oldalon, a beadását röviden fejelik ki a védők, épp Ádám Ferenc elé, aki egy igazítás után 15 méterről a jobb alsóba lő. 01

26. perc: Illés D. egy remek labdaátvétellel kerül helyzetbe, a bal oldalon érkező Szalkához passzol, az ő lövése egy védőről pattan szögletre.

16. perc: Illés D. veszi észre a rövid kazincbarcikai hazagurítást, és elpöcköli a labdát a kapus mellett. A labda lassan a barcikai kapu felé vánszorog, végül a kapufa tövéről visszapattan. Aztán tisztáznak a kék mezesek.

14. perc: Pinte lövését védi Heinrich, aztán Csilus T. sarkazását a védők blokkolják a gólvonal előtt. Kurdics lövése is egy óvári védőt talál el. Nem szabadul fel a hazai kapu, fél perccel később egy jobb oldali beívelést Kurdics fejel kapura, Heinrich védi a kísérletet.

6. perc: Szabó B. kap labdát a jobb oldalon, néhány csel után 16 méterről ellövi. A lövést egy védő blokkolja, azonban Korbély ismételni tud, az ő lövését pedig Tóth B. üti szögletre.

1. perc: Fehérben a hazaiak, kék mezben a vendégek. A mérkőzést a Kazincbarcika kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyitó fordulóban Pécsen egygólos vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár a vasárnap a Szeged-Csanád ellen hazai pályán ugyancsak 1–0-ra alulmaradó Kazincbarcika ellen.