Felkészülés: hat gólt szerzett a Honvéd a BVSC ellen

2023.07.16. 13:42
A fehérben játszó kispestiek könnyedén nyertek Zuglóban a BVSC ellen (Fotó: honvedfc.hu)
Az NB I-ből tavasszal kiesett Budapest Honvéd vasárnap felkészülési meccsen 6–1-re győzött a szintén másodosztályú, az NB II-be idén feljutó BVSC ellen, míg Gelei Károly FIFA-licences mérkőzésszervezőnek köszönhetően a másodosztályú Aqvital FC Csákvár együttese fennállása legrangosabb ellenfele ellen léphetett pályára szombaton este.

A Budapest Honvédban már az NB I előző idényében is letette a névjegyét a Kerezsi Zalán (14 meccsen 4 gólt szerzett az élvonal legutóbbi idényében), Kocsis Dominik (31 meccs, 2 gól) kettős, akiknek a vezérletével vasárnap 6–1-re győztek a kispestiek az NB II-be tavasszal feljutó BVSC ellen Zuglóban. A Honvéd első három gólját ők ketten szerezték az első félidőben, Kerezsi duplázott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
BVSC-ZUGLÓ–BUDAPEST HONVÉD FC 1–6 (1–3)

Szőnyi út.
BVSC: Kovács B. – Lénárt (Zöld, 86.), Hesz (Májer G., 58.), Benkő-Bíró, Király Á., Nagy J., Csősz (Danka, 86.), Mészáros, Vernes (Szilágyi Gy., 86.), Tóth L., Horváth R.
Vezetőedző: Urbán Flórián
Honvéd: Dúzs – Kovács N., Szabó A. (Horváth M., 38.), Kálnoki-Kis (Kocsis G., 66), Benczenleitner – Adorján, Eördögh, Keresztes – Kocsis D. (Krajcsovics, 80.), Kerezsi, Átrok
Vezetőedző: Pinezits Máté
G: Horváth R. (38.), ill. Kerezsi (9., 41.), Kocsis D. (12.), Kovács N. (47.), Adorján (80. — tizenegyesből), Keresztes (89.)
Forrás:honvedfc.hu

Történelme legrangosabb ellenfelével játszott a Csákvár (Fotó: aquvitalfc.hu)

A huszonháromszoros török bajnok, UEFA és Európai Szuperkupa-győztes Galatasaray felkészülési mérkőzésen látta vendégül az ausztriai Bad Waltersdorfban a magyar NB II-es alakulatot. Hogy a török gárda nem vette félvállról az összecsapást mi sem bizonyítja jobban, hogy a klub legnagyobb sztárja, az olasz Nicolo Zaniolo végig játszotta az összecsapást, de a 109-szeres belga válogatott, Dries Mertens is egy félidőt a pályán töltött.

A csákváriak nem vallottak szégyent a BL-re készülő Galata ellen, mindvégig rendkívül szervezetten futballozva igencsak megnehezítették a törökök dolgát. Második góljukat a 2005-ös születésű Major Marcell szerezte, találatát még a vendégek világbajnokságot megjárt 56-szoros válogatott mestere, Okan Buruk is megtapsolta.

Galatasaray-Aqvital FC Csákvár 4–2 (1–0)
Bad Waltersdorf, 200 néző
Galatasaray:J. Yilmaz (Balaban, 46.) – Ali Turap (Dogan, a szünetben), Baltaci (Angelino, 62.), Bayram (Ross, 70.), Dubois – Aksaka (E. Akman, 63.), Ayhan (Demiroglu, 70.) – Morutan, Mertens (H. Akman, a szünetben), Emre K. – Zaniolo. Vezetőedző: Okan Buruk.
Csákvár: Pécsi (Zelizi, 71.) – Murka (Nat, 71.), Papucsek (Umatham, 71.), Karacs (Babós), László N. (Kapronczay, 71.) – Farkas A. (Major M., 71.), Mészáros D. (Helmich, 71.), Szakály D. (Hulicsár, 71.) – Tamás N. (Juhász L., 71.), Nagy Z. (Simon Á., 71.), Fejős (Baracskai, 71.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
Gólszerző: Baltaci (1–0) a 3., Tamás N. (1–1) az 51., Ayhan (2–1) az 53., Zaniolo (3–1) az 56., Zaniolo (4–1) a 60., Major M. (4–2) a 76. percben