Tovább javul a Szentlőrinc, legyőzte a Szegedet

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.08.14. 17:20
Erdélyi mellett nem volt nyugtuk Szakály Déneséknek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában tovább javult a Szentlőrinc formája, nagyon stabil játékkal felül tudta múlni a Szegedet. A baranyai együttes már az első félidőben beállította a végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GA 2–0 (2–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 500 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
SZENTLŐRINC:Prokop – Keresztes B., Havas, Nagy Zs. (Tamás L., a szünetben) – Erdélyi, Németh E., Papp G. (Vidnyánszky M., 66.), László D. – Daróczi (Török L., 81.), Rétyi (Filipovic, 66.) – Mervó (Csörgő R., 66.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Temesvári (Tóth B, 52.), Szilágyi Z., Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., a szünetben) – Pintér Á., Szatmári L., Szakály D. (Dobos, a szünetben) – Haruna. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Rétyi (11-esből, 1–0) a 26., Daróczi (2–0) a 38. percben
Jeremiás Gergő: – A Szeged kezdett jobban, nekünk némi időre volt szükségünk, amíg felvettük az iramot. Utána két szép gólt szereztünk, akik látták a mérkőzést talán elismerik, nem érdemtelenül nyertünk.
Alekszandar Sztevanovics: – Bíztunk benne, hogy nyerhetünk, de az első félidőben két olyan súlyos hibát követtünk el, amelyek után ez nem sikerült. A Szentlőrinc teljesen megérdemelten nyert.

Nem is mutathatta volna meg a Szeged elleni találkozónál látványosabban a Szentlőrinc a szurkolóinak, hogy meccsről meccsre hogyan érik össze a játéka, hogyan javul a csapatszelleme, és milyen az, amikor már rendszerszinten működik, amit Jeremiás Gergő vezetőedző kitalált. Éppen ezért örülhettek kifejezetten, hogy beleegyeztek a pályaválasztói jog felcserélésébe.

Összességében a találkozó lassan indult be, és mindkét csapat előtt adódott lehetőség arra, hogy megszerezze a vezetést, a legnagyobb ziccerig azonban a piros-feketék jutottak. Rétyi harcolt ki büntetőt, amelyet nagyon magabiztosan értékesített is. Jobbal lőtt a bal alsóba a másik irányba vetődő Molnár-Farkas mellett.

A harmadik meccsen is volt mit ünnepelnie a Szentlőrincnek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

A találat nem zavarta meg a vendégeket, Haruna közel járt az egyenlítéshez, de a fejese nem találta el a kaput, így a lélektani előny a Szentlőrincnél maradt. Ezt pedig ki is használta! Daróczi lódult meg középen, s mivel senki sem lépett oda neki, egészen a tizenhatosig vezethette a labdát. Ha pedig már ott járt, lőtt is, jobbal a jobb alsóba, Molnár-Farkas pedig nem is érte el a takarásból jövő löketet.

A folytatásban is a lőrinciek előtt adódott több esély arra, hogy korán lezárják a meccset, főleg Rétyi előtt nyíltak gólszerzési lehetőségek. A szólója végén viszont neki nem sikerült az, ami az első játékrészben Daróczinak: a lövése centikkel kerülte el a kaput. Majd kontra végén Németh Erik kiugratásából nem tudott eredményes lenni, igaz, ekkor egy vendégvédő páros kézzel lökte ki az egyensúlyából. A játékvezető nem látta indokoltnak a második büntető megítélését.

A Szegednek a fordulás után már nem voltak igazán helyzetei, így nem veszélyeztette a Szentlőrinc sikerét, de a hazai csapat sem tudott már újabb gólt szerezni, pedig a támadósort alaposan felfrissítette a vezetőedző. A két csapat örökmérlegében így továbbra sem szerepel szegedi siker, viszont ezzel már 5 győzelem és 2 döntetlen áll a Szentlőrinc neve mellett. 2–0

Vége a találkozónak!

90+3. perc: Dobos Áron rúgott oda csúnyán László Dávidnak.

90+1. perc: Szól a „Hajrá Lőrinc!" a lelátóról, innen már nincs veszélyben az első győzelem.

83. perc: Németh Erik ápolása miatt áll a játék.

81. perc: Daróczi helyére Török László érkezett a hazaiakhoz.

77. perc: László Dávid maradt a földön egy szentlőrinci kontra végén, de tudja folytatni.

66. perc: Hármas cserére szánta el magát Jeremiás Gergő. Papp G.,Rétyi és Mervó hagyta el a pályát. Filipovic,Csörgő Raul és Vidnyánszky Mátyás érkezett.

Mervó Bence megnehezítette a vendégvédők dolgát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

55. perc: Németh Erik egy labdaszerzést követően robogott középen végig a pályán, majd Rétyi elé tette a labdát, akit hátulról két kézzel lökött fel Könczey, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

52. perc:Temesvári nem tudja folytatni, Tóth Bence jött a helyére.

51. perc: Temesvári lépett oda durván Mervónak, amibe belesérült, de a szentlőrinci játékos kapott sárgát ezért.

50. perc: Rétyi sprintelt keresztül a vendég térfélen, tizenhatról lőtt, de nem találta el a jobb alsót.

46. perc: Folytatódik a találkozó! Cseréltek a vendégek, Simon Ádám helyére Farkas Aurél, illetve Szakály Dénes helyett Dobos Áronérkezett a szünetben. A hazaiaknál is volt változás, Nagy Zsombor helyett Tamás László lépett pályára.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

Vége az első félidőnek!

45. perc:SzatmáriLóránd kapott sárga lapot Rétyi akasztásáért.

38. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kettővel megy a Szentlőrinc!Daróczi kapott középen labdát, s indult el egyedül a védők között. A tizenhatos szélén aztán elszánta magát, s jobbal a jobb alsóba lőtt.2–0

29. perc: Haruna fejelhetett szabadon kapura egy jobbról érkező beadás után, de nem talált célt.

27. perc: GÓÓÓÓÓL! A sértett Rétyi állt a labda mögé, és lőtt jobbal a bal alsóba a jobbra vetődő Molnár-Farkas mellett!1–0

26. perc: Rétyi lábát találta el egy védő! Büntető a Szentlőrinc javára!

25. perc: Rétyi kapott jó indítást, de Molnár-Farkas a kapujából kimozdulva el tudta sodorni előle a labdát.

17. perc: Két védő szorításában cselezett Haruna, majd Keresztes lábai között lőtt kapura, de a középre tartó löket csemege volt Prokopnak.

Németh Erik végül nem jutott lövéshez (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

10. perc: Haruna lépett ki a védők közül, s törhetett egyedül kapura, de még a lövés előtt les miatt megállította a játékvezető.

7. perc: Pintér Ádám kapott remek labdát a hazai tizenhatos jobb sarkánál, zavartalanul törhetett befele, majd ballal lőtt, de Prokop védte a középre tartó próbálkozását.

3. perc:Németh Erik szerzett labdát közel a vendég tizenhatoshoz, de három védő szorításában nem jutott lövésig.

2. perc: Mervó lépett oda keményen Szakálynak, kifelé jön szabadrúgás.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó Szeged indította útjára a labdát, a Szentlőrinc szokásos piros-fekete szerelésében lépett pályára.

A Szeged már kész a játékra (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az MTK ellen három gólt is szerző Szentlőrinc a legutóbbi fordulóban Győrben diadalmaskodó Szeged ellen.