A rendes játékidő után lőtt góllal győzött a Békéscsaba Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.08.14. 17:20
Hiába támadott többet a gyirmóti csapat, a küzdelmet a lila-fehérek nyerték (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)
Az elmúlt héten mindkét csapat fölényes győzelmet aratott. Vasárnap Gyirmóton kontra végén lőtt gól döntött a Békéscsaba javára (0–1).

LABDARÚGÓ
3. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 01 (00)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 1043néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Kovács Gábor)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Major, Csörgő, Hajdú, Helembai –Kovács M., Vass Á., Nagy P. –Medgyes (Szegi, 86.), Pethő (Simon A., a szünetben), Soltész (Herjeczki, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás, Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P., Zvara (Bora, 90.), Kitl M. (Váradi, 58.), Talpalló (Czékus, 58.) – Máris (Hamed, 81.), Lukács R. (Farkas M., a szünetben). Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző
: Hamed (90+2.)

Mindkét csapat „lendületből” érkezett a meccsre, a gyirmótiak négy, a békéscsabaiak hat gólt szereztek az előző mérkőzésen. Helyzetekből a meccs elején nem volt hiány: előbb Soltész és Pethő veszélyeztetett, majd a másik oldalon Lukács tette próbára Hársfalvit. Bukránnak viszont nem akadt sok védenivalója, noha Pethő például hat méterről tisztán próbálkozhatott. A labda a félidő nagyobb részében inkább a hazaiaknál volt. A 25. perc után már nem sorjáztak annyira a helyzetek, mint korábban. A hajrára azonban felpörögtek az események: Dolnegó játékvezető két sárga lapot is kiosztott a lila-fehéreknek, a 43. percben pedig a gyirmótiak kapufáig jutottak.

A második félidő is gyirmóti helyzetekkel indult: tíz perc alatt akár három gólt szerezhettek volna a hazaiak, de Bukrán bravúrjai miatt maradt a gól nélküli eredmény. A 65. perc után megint fordult kicsit a játék képe, és a vendégeknek sikerült két helyzetet kidolgozniuk, de mindkettő kimaradt. A rendes játékidő utolsó tíz percében ismét a gyirmótiak előtt adódtak helyzetek, ám ezekből sem született gól. A mérkőzés hosszabbításában kontra végén aztán két békéscsabai csere összehozta a győztes találatot. Ezzel megszakadt a hazaiak győzelmi sorozata. 01

20. Dorogi FC333–11–80

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Hajdú lövi a labdát hat méterről Bukrán kezébe.

90+2. perc: GÓÓÓL! Hamed kap labdát az ötös jobb sarkánál Czékustól, és a kimozduló Hársfalvi alatt a kapuba lő. 0–1

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Zvara helyett Bora a pályán: ez az utolsó csere.

90. perc: Hamed beadásáról centikkel marad csak le Váradi.

89. perc: Major beadását húzza le a levegőből Bukrán.

86. perc: Medgyes helyére jön Szegi.

85. perc: Épp Medgyes elé öklözi ki a labdát Bukrán egy gyirmóti szöglet után, a lövését a gólvonalról vágják ki a védők.

82. perc: Vass Ádám 22 méterről lövi a labdáta jobb alsó mellé.

81. perc: Hamed váltja Márist.

81. perc: Máris kap sárgát, Hajdút rúgta fel.

70. perc: Egészségügyi szünet. Közben gyirmóti csere: Soltész helyére Herjeczki áll be.

69. perc: Villámgyors békéscsabai kontra végén Mikló egy az egyben mehet kapura, aztán 13 méterről a kapu fölé lő.

65. perc: Békéscsabai bedobást követően gyors passzok után Váradi lövi el a labdát jobbról, 10 méterről keresztbe a kapu előtt.

64. perc: Major beadását Simon András csúsztatja kapu mellé.

61. perc: Helembai beadását Bukrán Medgyes elé öklözi, aki azonnal lövéssel próbálkozik, de a kinn álló kapus szögletre tud menteni.

58. perc: Kitl helyére Váradi áll be, Talpalló helyére pedig Czékus.

54. perc: Újabb gyirmóti helyzet: Medgyes lövi a labdát nyolc méterről kapu mellé.

53. perc: Ismét munkában a vendégek kapusa: Simon passzolja vissza a labdát a második hullámban érkező Soltésznak, aki lapos és erős lövést választ, de Bukrán védeni tud.

50. perc: Újabb sárga lap a vendégeknek, ezúttal Kitl kapja.

48. perc: Helembai beadását Simon fejeli kapura, Bukrán nagyot véd. Az ellentámadás is veszélyesnek tűnik, de Márist végül szerelni tudják a gyirmóti védők a tizenhatoson belül.

46. perc: Mindkét szakvezető cserélt a szünetben: Lukácsot Farkas M. váltotta a vendégeknél, Pethő helyére pedig Simon A. állt be a hazai oldalon.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Csörgő fejese a felső lécen landolt (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

43. perc: A felívelt szabadrúgást után Csörgő fejeli a labdát a felső lécre.

43. perc: Kovácsot rúgja fel hátulról Mikló: ez is sárgát ér.

36. perc: Pethőt rántja le Fazekas a csabai térfél közepén: sárga lap.

35. perc: Nagy P. lövi a labdát 13 méterről Bukrán kezébe.

24. perc: Tabdát tisztán Medgyestől Pethő a jobb oldalról, a kaputól hat méterrel azonban fordulásból kapu fölé lő. Egészségügyi szünet után folytatódhat a mérkőzés kirúgással.

20. perc: Horváth P. próbálkozik lövéssel balról, de nem találja el a kaput.

18. perc: A kaputól 23 méterre jár szabadrúgás a hazaiaknak. Nagy P. a bal felső fölé lő egy méterrel.

14. perc: Máris szökteti Lukácsot, aki 12 méterről lapos lövéssel a jobb alsót veszi célba, Hársfalvi elvetődve véd.

11. perc: Most a jobb oldalról veszélyeztet a Gyirmót: Major beadása után Pethő előzi meg a védőjét a rövid saroknál, de nem talál kaput.

6. perc: Szépen felépített bal oldali gyirmóti akció végén Soltész lő 8 méterről kapu fölé.

1. perc: Megemlékezéssel kezdődik a meccs: a mosonmagyaróvári születésű válogatott játékosra, a 71 éves korában elhunyt Tóth Józsefre emlékeztek a csapatok és a szurkolók. A meccset a sárgában játszó hazaiak kezdik, lila-fehérben a vendégek.

Bemelegítés a hazai csapatnál (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két fordulót követően listavezető Gyirmót a múlt héten 6–1-es győzelmet arató Békéscsaba ellen.