NB I: Fájó szívvel hagyom itt Mezőkövesdet – Pintér Attila

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.01.01. 16:59
null
Pintér Attila és a mezőkövesdi játékosok gólöröme a Videoton ellen (Fotó: Földi Imre)
Pintér Attila reméli, hogy a következő szezonban az élvonalban találkozik a Mezőkövesd és a Puskás Akadémia FC – többek között ez is kiderül abból az interjúból, amelyet a Mezőkövesd Zsóry hivatalos honlapja készített a csapatot egy évig irányító, decemberben Felcsútra átigazoló vezetőedzővel.

 

„Amikor Mezőkövesdre kerültem, éreztem, az a cél, hogy a csapat újból első osztályú legyen, nem lehet más a cél a Puskás FC-nél sem” – fogalmazott Pintér Attila, aki csapatmunkának tekinti az NB I-es tabella ötödik helyén álló mezőkövesdiekkel elért sikereit.

„A közös munka akkor eredményes, ha mindenki a saját feladatát csinálja profi módon, és nem szól bele a másik munkájába – jellemezte a mezőkövesdi időszakot a városban az elmúlt év emberének megválasztott Pintér. – Itt ez történt, mindenki tette a lehetőségekhez képest a dolgát. Az eredménynek, ha valaki dolgozik, tesz érte, mindent elkövet a sikerért, előbb-utóbb meg kell jönnie. Örülök, hogy 2016-ban kétszer is jött a siker, hiszen az NB II-ből sikerült feljönni, decemberben pedig olyan helyen áll a csapat, hogy történetének legjobb eredményével hagyom itt. Fájó szívvel hagyom itt Mezőkövesdet.”

Mint ismert, Pintér az NB I őszi idénye után lett az NB II-es Puskás Akadémia FC vezetőedzője (utódja Mezőkövesden Tomiszlav Szivics).

„Ahogy megállapodtam velük, elkezdtem nézni a mérkőzéseket, mik azok a problémák, amelyeken javítanunk kell. Megpróbáltam kielemezni, s január negyedikéig még többször megnézek majdnem minden meccset, hogy tiszta képet kapjak arról, mik azok a támadásbeli és védekezésbeli problémák, amelyek javítására a felkészülési programban minél több időt és energiát kell fordítanunk, hogy minél erősebbek, sikeresebbek legyünk.”

A Puskás Akadémia a tabella első helyén várja az NB II tavaszi rajtját.

Legfrissebb hírek

Hátrányba került, majd öt gólt szerezve harcolta ki a nyolcaddöntőbe jutást az MTK

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 22:03

Egy bajnoki mérkőzésre tiltotta el Markgráf Ákost az MLSZ

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 13:22

Csertői Aurél visszatér a Hungária körútra: Persze hogy nyerni akarunk!

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 09:30

Öt gólt szerezve verte meg a Honvéd a Kövesdet, győzött a KTE, nem bírt a BVSC-vel a Vasas – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.10.26. 18:53

Hétgólos meccsen nyert a Honvéd a Mezőkövesd ellen

Labdarúgó NB II
2025.10.26. 16:51

Az MLSZ reagált Hornyák Zsolt szombati kritikájára

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 12:41

Olvasóink elsöprő többsége szerint nem kellett volna kiállítani Markgráf Ákost

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 08:48

Telefonos segítséget kért a Puskás edzője a kiállítás után

Labdarúgó NB I
2025.10.25. 18:28
Ezek is érdekelhetik