Felkészülés: kétszer egyenlített a Netanya a Vasas ellen

2013.07.26. 20:04
Telkiben rendezett zárt kapus felkészülési mérkőzésen a labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas 2–2-es döntetlent játszott az izraeli, szintén másodosztályú Maccabi Netanyával.

A Vasas már a találkozó 6. percében megszerezte a vezetést a Magyarországon edzőtáborozó Netanya ellen: Recklet becsúszva szerzett labdát, indította a bal oldalon meginduló Hoffmant, aki precízen tálalt Zamostny elé, a csatár tíz méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. 1–0 1–0

A klub hivatalos honlapján közölt beszámoló szerint az első fél órában a Vasas egyértelműen uralta a találkozót, a Netanya azonban első helyzetéből egyenlíteni tudott, miután Abalgil egy Hermányról kipattant lövést követően közvetlen közelről a hálóba talált. 1–1

A vendégek nem örülhettek sokáig az egyenlítésnek, három perccel később Zamostny ezúttal Horia beadását követően fejjel vette be a Maccabi kapuját. 2–1

A Netanya második és a mérkőzés utolsó gólját Levi szerezte tizenegyesből, miután Izing belépőjét szabálytalannak ítélte meg a játékvezető. 2–2

A találkozó hátralévő részében kőkemény küzdelem folyt a pályán, egy-egy Vasas-helyzettel, de újabb gólt nem sikerült szereznie a magyar csapatnak, így Dirk Berger tanítványai a Videotontól kapott hatost követően egy döntetlennel folytatták a felkészülési meccsek sorozatát. A Netanya korábban a Siófokkal is összecsapott, azon a mérkőzésen 1–1-es végeredmény született.

VASAS–MACCABI NETANYA 2–2 (2–1)
Telki, zárt kapuk mögött. Vezette: Farkas Tibor
Vasas: Hermány – Horváth L. (Görgényi, 46.), Lopes (Izing, 46.), Nagy G. (Nagyházi, 76.), Engel (Schulz, 46.) – Gál (Boda), Recklet (Ádám, 46.) – Cseke – Horia, Zamostny, Hohmann (Szedlár, 46.). Vezetőedző: Dirk Berger
Netanya: 1. félidő: Levita – Kahlon, Haszan, Lipenia, Pinasz – Zaliser – Manzur, Menase – Abalgil, Levi, I. Sriki. 2. félidő: Dori – Pinasz, Lipenia, Jan, Tubul – Gabaj, Szofer, Benjamin – Rol, Levi, I. Sriki. Vezetőedző: Reuven Atar.