A Détári és Pisont vezette Vecsés ellen lép pályára a Honvéd

Vágólapra másolva!
2009.01.21. 12:43
Két ambiciózus, fiatal szakvezető irányítja a továbbiakban a Vecsés labdarúgó csapatát, akikkel bizonyára előrébb léphet az NB II Keleti csoportjának 14. helyén álló együttes – állítja Pisont István, aki azután kereste fel Détári Lajost, miután kiderült, hogy a korábban pályaedzőként munkáját segítő öccse, Richárd családi okok miatt nem tudja tovább vállalni a munkát. A vecsésiek ma este játsszák első felkészülési mérkőzésüket a Bozsik-stadionban a Budapest Honvéd ellen.
Détári és Pisont, még a Honvéd Champions–Brazil Masters gálamérkőzés előtti edzésen
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)
Détári és Pisont, még a Honvéd Champions–Brazil Masters gálamérkőzés előtti edzésen
Détári és Pisont, még a Honvéd Champions–Brazil Masters gálamérkőzés előtti edzésen
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)
Détári és Pisont, még a Honvéd Champions–Brazil Masters gálamérkőzés előtti edzésen


Détári Lajos az 1980-as évek közepén, míg Pisont István az 1990-es évek elején volt karmestere a Honvédnak, most néhány kilométerrel távolabb, Vecsésen szakvezetőként irányíthatják együtt a helyi NB II-es futballcsapatot.

Pisont azért is hívta segítségül Détárit, mert még tavaly év végén megbízást kapott a Magyar Labdarúgó-szövetség korosztályos válogatottakkal foglalkozó szakmai stábjában, így kevesebb ideje maradt a vecsési klubcsapatra.

„Olvastam a rengeteg kritikát, amelyet Döme szakmai igazgatói kinevezése óta kaptunk, azonban úgy vélem, hogy sikeresek lehetünk együtt. Hasonlóan gondolkodunk a futballról, mindketten edzői pályafutásunk elején járunk, és nagyon elszántak vagyunk” – nyilatkozta Pisont István.

A szakvezető elmondta, a fiatal játékosok mellé rutinos, élvonalbeli tapasztalatokkal felvértezett futballistákat keresnek. A Nemzeti Sport Online-nak két játékost nevezett meg Pisont, akit szívesen látna a csapatban: a Vasasban nevelkedő Ködöböcz Csabát, és az együttes két szakvezetőjéhez hasonlóan kispesti kötődésű Bárányos Zsoltot.

A Vecsés éppen Kispesten kezdi meg a felkészülési mérkőzések sorát, az ez évi első hazai találkozójára készülő Honvéd ellen.

Pisont beszélt még a magyar válogatott közelgő izraeli túrájának kapcsán a közel-keleti helyzetről is.

„1995-ben, Jichak Rabin megyilkolása után kerültem Izraelbe, természetesen sokan féltettek, de én teljesen biztonságban éreztem magam. Európai gondolkodással felfoghatatlan, ami ott folyik, szinte mindennaposak a merényletek, amelyek után egy pillanatra áll csak meg az élet. Rengetegen mászkálnak fegyverrel, de senki sem él vele vissza. A mérkőzés helyszíne, Tel-Aviv azért messzebb van, arrafelé rakéták nemigen mehetnek, mert a védelem rögtön kilövi…”
Legfrissebb hírek

Détári Lajos beszélgetésével zárul a Buzánszky Sportterasz a Tusványoson

Egyéb egyéni
34 perce

Kispesten újra nagyobbat álmodhatnak – NB II-es felvezetés, 9. rész

Labdarúgó NB II
2025.07.19. 15:31

„Mindig az elsők között futottam” – Détári Lajos exkluzív interjút adott a Nemzeti Sportrádiónak

Magyar válogatott
2025.07.17. 14:14

Davide Lanzafame: Egyik álmom, hogy a Honvéd edzője legyek

Labdarúgó NB I
2025.07.13. 11:03

NB II-es felkészülés: a Videoton két meccset nyert meg szombaton, kétszer játszott a Honvéd is

Labdarúgó NB II
2025.07.12. 21:58

Felkészülés: a Kazincbarcika 2–1-re vesztett Eperjesen, a DVSC négyet kapott a Kassától

Labdarúgó NB I
2025.07.12. 19:09

Felkészülés: döntetlent játszott osztrák ellenfelével a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.07.11. 19:04

Gyász: elhunyt a Honvéd és a ZTE egykori labdarúgója

Labdarúgó NB I
2025.07.07. 14:17
Ezek is érdekelhetik