Győzelmének köszönhetően a Vác is megelőzte az Ferencvárost

2007.09.23. 19:48
Két perc alatt nyerte meg a mérkőzést a Vác labdarúgócsapata a másodosztály Keleti csoportjának 7. fordulójában. Verebes József csapata a Sport utcából hozta el a három pontot, és a harmadik helyre lépett a bajnoki tabellán. A Ferencváros már csak a kilencedik.
Rusvay Gergely szerezte a váciak második gólját
NS-archív
NS-archív

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

Gólnélküli első félidő után a második játékrész elején két gólt is szerzett a vendégcsapat. Előbb Szabó Viktor volt eredményes, majd Rusvay is bevette Stefán kapuját.

A hazaiak erejéből a hajrában még a szépítésre futotta, ugyanis ekkor Szőke János volt eredményes, de pontot menteni már nem tudott Rácz László együttese.

A váciak a három pontnak köszönhetően már a harmadik helyen állnak a bajnoki tabellán. A Ferencváros ugyanakkor még egy helyet visszacsúszott és már csak a kilencedik e Keleti csoportban.

Hazai pályán az első félidő hajrájához közeledve Szőke László révén megszerezte a vezetést az ESMTK az Integrál-DAC ellen, habár a szünet előtt Szabadfi még egyenlített.

A második játékrészben aztán sokáig úgy tűnt, hogy marad az eredmény, de a hetvenötödik percben Lázár, majd öt perccel később Farkas is betalált, így a hazaiak nyertek 3-1-re.

Nagyszerű második félidőt produkált a Kaposvölgye otthon a Komló ellen. A hazaiak az első félidőben „csak” 1-0-ra vezettek Kerek góljával, azonban a szünet után teljesen „bedarálták” az idő közbe emberhátrányba kerülő vendégeket. Végül Horváth és Nikolic duplájával 5-0-ra nyertek. Az mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy az utóbbi a hetvennegyedik percben lépett pályára, és így talált be kétszer a komlói kapuba.

NB II, 7. FORDULÓ

KELETI CSOPORT
BKV ELŐRE - VÁC-ÚJBUDA 1–2 (0–0)
a mérkőzés osztályzata: 3
Sport u., 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (6) (Albert I., Heibl J.)
BKV: Stefán 6 – Molnár A. 5, Benke 5, Sidó Sz. 4, Murinai 6 – Béress J. 5, Kovács A. 6 – Busa 5 (Hégli 6, a szünetben), Rósa H. 5 (Petruska, –, 66.), Mohácsik 6 – Miklósi 5 (Szőke J. –, 74.). Edző: Rácz László
VÁC: Sztankó 6 – Gáspár 6, Laki 5, Kovács P. 6, Dudás 5 (Horváth T. –, 78.) – Rusvay 6, Lázár Zs. 6, Margitics 5 (Farkas P. –, 78.), Vén G. 7 – Szabó V. 6, Kövesdi M. 5 (Kozarek A. 6, a szünetben). Edző: Verebes József
Gólszerző: Szabó V. (58.), Rusvay (59.), Szőke J. (77.)

NYUGATI CSOPORT
ESMTK - INTEGRÁL-DAC (GYŐR) 3–1 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Ady Endre út, 400 néző. Vezette: Király K. (7) (Huszár, Szabó P.)
ESMTK: Bonica 0 – Oletics 5 (Schmatovich –, 83.), Péter A. 7, Geraldo 6, Kővári 7 – Lázár P. 6, Tvaruska 7, Füzi K. 6, Farkas A. 6, Szőke L. 7 (Vörös D. –, 90.) – Újhegyi 5 (Szabó G. 6, 58.)
Vezetőedző: Menczeles Iván
INTEGRÁL-DAC: Deli 5 – Varga F. 5, Szabadfi 6, Hegedűs N. 5, Présinger 5 – Vastag 5 (Laki B. 5, 59.), Ludánszki 6, Nagy T. 6, Fleischacker 5 – Gál A. 5 (Bali –, 73.), Kerekes Zs. 4 (Czanik 6, 59.)
Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Szőke L. (37.), Szabadfi (45.), Lázár P. (75.), Farkas A. (80.)

KAPOSVÖLGYE VSC - KOMLÓI BÁNYÁSZ 5–0 (1–0)
Nagyberki, 250 néző. Vezette: Pintér Cs. (9) (Kovács Z., Kepe A.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Szabó Sz. 5, Beciri 6, Udvari 6, Juhász 7 – Szabó L. 5 (Horváth Z. –, 82.), Huzmi 5, Kerek 5, Nikolic N. 5 (Gellér –, 69.) – Horváth Gy. 7 (Nikolic V. –, 74.), Szögedi 5
Vezetőedző: Horváth Lajos
KOMLÓ: Kovácsevics 6 – Fodor 5-2=3, Győri 5, Kovács P. 5, Németh Á. 4 (Szeifert 5, 46.) – Thám 4 (Gelencsér 5, 46.), Horváth J. 5, Méhn 5, Kalmár 5 – Varga Zs. 5, Szabó Cs. 5 (Bán 5, 62.)
Vezetőedző: Ott József
Gólszerző: Horváth Gy. (58., 71.), Nikolic V. (83., 90.), Kerek (17.)
Kiállítva: Fodor (59.)