Otthon nyert a Makó, a Karcag és a Kaposvölgye, idegenben a DAC

2007.04.22. 20:16
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Keleti csoportban hazai pályán nyert a Makó és a Karcag, míg a Nyugatiban a Kaposvölgye ugyancsak vendéglátóként győzött, a DAC viszont idegenben.
Herczeg Miklós (jobbra, kék mezben) már az első percben vezetsét szerzett a BKV ellen
Meggyesi Bálint
A Makó a Jászapátit verte, gólnélküli első felvonást követően két találattal. A Makó hetedszer nyert a bajnokságban, negyedszer hazai pályán, a fordulót követően 25 ponttal a 11. helyen állnak. A Jászapáti 12-szer kapott ki, hatodszor vendégként, 20 ponttal a 13. helyen találhatjuk őket.

A Karcag a félidőre egygólos vezetésre tett szert a Jászberény ellen, amely előnyt a lefújásig meg tudott duplázni a hazai gárda: Kádár a hosszabbításban biztosította be a hazai győzelmet. A Karcag nyolcadszor nyert a szezonban, de csak harmadszor pályaválasztóként, 30 ponttal a hetedikek. A Jászberény 15. vereségét gyűjtötte be, a 11. idegenben, ahol 12 találkozót követően változatlanul nyeretlenek.

A Kaposvölgye az első félidő végén, majd a második elején is gólt szerzett a Budaörs ellen, a vendégek erejéből csak a szépítésre futotta. A Kaposvölgye nyolcadszor nyert, de csak negyedszer pályaválasztóként, 29 ponttal a tizedik helyen állnak.

A Budaörs tizedszer kapott ki, ötödször vendégként, 24 ponttal a 13. helyen állnak.

A játéknap egyetlen vendégsikerét a DAC aratta, amely a BKV vendégeként győzött egy góllal. Herczeg révén már az első percben vezetést szereztek a vendégek, majd másik egykori válogatott támadójuk, Korsós még az első felvonás végén megduplázta előnyöket. A hazaiak a második félidőben csak szépíteni tudtak.

A DAC kilencedszer nyert, harmadszor vendégként, 35 ponttal a hetedikek. A BKV tizedszer kapott ki, hatodszor pályaválasztóként, 24 ponttal a 12. helyen állnak.

NB II, MÁSODOSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 22. FORDULÓ:

KELETI CSOPORT:
MAKÓ FC - JÁSZAPÁTI VSE 2–0 (0–0)
Makó, 500 néző. Vezette: Berger (8) (Medovárszki J., Albert I.)
MAKÓ: Czirbus 6 – Podonyi 6, Mórocz 6, Kiss K. 6, Puskás 5 – Csamangó 5 (Fülöp –, 74.), Magyar 7, Bány 6 – Zakar 7 (Nyúl –, 87.) – Schreiber 6 (Csák –, 90.), Kulacsik 5. Vezetőedző: Kolozsvári János
JÁSZAPÁTI: Tajti J. 5 – Kaszás 4, Tejnóra 5, Kiskapusi 5, Mosonyi 6 (Debreceni –, 73.) – Pázsit 4, Kósa 5, Somodi 5, Kerékgyártó 5 – Kotula 5, Horváth P. 5. Vezetőedző: Szabó András
Gólszerző: Zakar (78.), Magyar (80.)

KARCAG - JÁSZBERÉNYI SE 2–0 (1–0)
Karcag, 800 néző. Vezette: Bendik (7) (L. Tóth, Kulcsár)
KARCAG: Banó 0 – Lajkovics 6, Kocsis 6, Ramos 6, Donka 5 – Repjuk 5, Ulviczki 7, Kádár G. 7, Palásti 5 – Domokos 7, Bogdány 5 (Kovács I. –, 86.). Vezetőedző: Sándor István
JÁSZBERÉNY: Papp T. 6 – Fekete G. 6, Villányi 6, Majzik 5, Kovács Á. 6 – Molnár J. 5, Sinkó 4, Bárkányi 5, Gulyás L. 4 (Tasi –, 64.) – Potemkin 4 (Somogyi 4, 46.), Németh 4. Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerző: Repjuk (22. p.), Kádár G. (92. p.)

NYUGATI CSOPORT:
KAPOSVÖLGYE VSC - BUDAÖRS 2–1 (1–0)
Nagyberki, 200 néző. Vezette: Urbán E. (8) (Szalai Z., Pető P.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics 7 – Jagodits 5, Becsili 6-2=4, Vaskó 8, Gellér 7 – Tereánszky-Tóth 8, Kővári 5 (Huzmi –, 72.), Lakatos 7, Tachie 7 (Vinicius –, 90.) – Kerek 6 (Halmos –, 82.), Horváth Gy. 8. Vezetőedző: Horváth Lajos
BUDAÖRS SC: Babócsy 5 – Szűcs M. 6, Lászka 5, Pleván 5, Szukob 5, Kollár 5, Bencze 6 (Rontó –, 82.), Bálint 5 (Lalusz 5, 60.), Farkas Á. 5 – Pálinkás 6, Tóth Cs. 5 (Tüske 5, 57.). Edző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Tereánszky-Tóth (44. p.), Pálinkás (49. p.), Horváth Gy. (64. p.)
Kiállítva: Becsili (92. p.)

BKV ELŐRE - INTEGRAL-DAC GYŐR 1–2 (0–2)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Király K. (7) (Kis Z., Ursprung Cs.)
BKV ELŐRE: Szűcs L. 7 – Varga A. 6, Benke 6, Kasza 4, Nemecsek 5 – Hégli 6, Busa 5, Szabados 6, Mohácsik 5 (Namuqita –, 79.) – Rósa H. 5 (Béress J. 5, 59.) – Pölöskei 5. Vezetőedző: Rácz László
INTEGRAL-DAC: Molnár L. 6 – Telekdi 6, Páles 5, Császár 5, Janovics 6 – Orovecz 5, Baumgartner 6, Fajkusz 5 (Gjosevski 6, 31.), Kottán 5 – Korsós A. 6 (Keszei –, 81.), Herczeg M. 6 (Germán –, 77.). Vezetőedző: Preszeller Tamás
Gólszerző: Herczeg M. (1.), Korsós A. (39.), Hégli (68.)