Gera Dániel: Magyarországon belül már nem akarok klubot váltani

Vágólapra másolva!
2025.06.16. 19:47
null
�rvai K�rolyA négyszeres válogatott játékos nem tudja elképzelni magát más hazai klubban (Fotó: Árvai Károly)
Jövő nyárig érvényes a szerződése Gera Dánielnek, aki a Diósgyőr labdarúgócsapatától legfeljebb már csak külföldre szerződne.

Felemás érzéseiről beszélt a 29 esztendős hátvéd azt követően, hogy együttese az őszi szezon végén a harmadik helyen állt, de az idény végére visszaesett a hatodik helyre. „Ha fordítva történt volna, jobb lenne, de a tavaszi teljesítményünk sajnos gyenge volt” – mondta az M4 Sportnak, majd hozzátette, a tavaly nyáron kitűzött célt végül is teljesítette a csapat, de az okokra, hogy a bajnokság második felében miért esett vissza a teljesítmény, nem akart kitérni.

A négyszeres válogatott futballista ugyanakkor jelezte, az egész keretnek nagyszerű volt a kapcsolata Vladimir Radenkovics vezetőedzővel, akit a klubvezetőség februárban menesztett. Időközben Horváth Csenger sportigazgató és a szerb szakembert váltó litván Valdas Dambrauskas is távozott. „Meglátjuk, hogy az új sportigazgató és a felső vezetés hogyan gondolja, mindenesetre a csapat várja, hogy kit neveznek ki” – mondta a felvetésre, miszerint lehetséges-e Radenkovics visszatérése Diósgyőrbe. Gera kitért az idény legemlékezetesebb pillanataira is.

Természetesen az őszi válogatott mérkőzések voltak ezek, tavasszal azonban nem sikerült bekerülnöm a keretbe, de minden erőmmel azon dolgozom, hogy ősszel újra ott lehessek. Minden játékos álma, hogy kijusson a világbajnokságra, de addig még sok munka vár ránk, én pedig szeretek lépésről lépésre haladni” – fogalmazott Gera, aki hozzátette, a Diósgyőr csütörtökön kezdi meg a nyári felkészülést, ő maga pedig szörfözéssel erősítette meg mély hátizmait.

Gera, akinek Diósgyőrben jövő nyárig szól a szerződése, végezetül kifejtette, Magyarországon belül már nem akar klubot váltani, de egy esetleges külföldi szerződésre nyitott.

 

Legfrissebb hírek

Megszűnnek a DVSC likviditási nehézségei

Labdarúgó NB I
15 órája

Váratlan hírek a Lokiról: akadozhatnak a fizetések a DVSC-nél

Labdarúgó NB I
2025.09.15. 19:03

Huszti Fehérváron edz, de külföldi ajánlatra vár

Labdarúgó NB I
2025.09.15. 10:35

A Szpari tizenegyesek után kiesett, a Paks öt, a DVTK három gólt szerezve jutott tovább a kupában

Labdarúgó NB I
2025.09.13. 20:26

Nagy erőssége lehet a DVSC-nek Víctor Camarasa

Labdarúgó NB I
2025.09.12. 09:17

Új fejezet kezdődik az MTK és Kozármisleny közötti együttműködésben

Labdarúgó NB I
2025.09.11. 19:36

Jelentős elitligás tapasztalattal rendelkező középpályást igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2025.09.10. 19:17

Oroszországba adta kölcsön örmény játékosát az FTC – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.09.10. 18:01
Ezek is érdekelhetik