Kiütéses győzelmet aratott a Puskás Akadémia Szombathelyen a kupában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.15. 20:28
Hét gólt lőtt, de még többet szerezhetett volna a PAFC (Fotó: puskasakademia.hu)
A Mol Magyar Kupa 3. fordulójában a vasárnapi játéknap záró mérkőzésén a Puskás Akadémia 7–0-ra kiütötte a harmadosztályú Szombathelyi MÁV Haladás VSE-t.

Óriási volt a különbség a két csapat között a pályán, és Wojciech Golla már a 4. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémiának, miután a kapu jobb oldalába fejelt. Nem sokat kellett várni az újabb vendéggólra, nyolc perccel később Kerezsi Zalán centerezése után Jakov Puljic passzolt 8 méterről a kapuba. A felcsúti együttes a folytatásban óriási helyzeteket hagyott ki – a Haladás VSE kapusát, Horváth Bendegúzt kell dicsérni, aki több ziccert is megfogott, és az első félidőben nem is kapott több gólt.

A szünet után Jakub Plsek már mattolni tudta a hazai kapust, majd Kerezsi Zalán is megszerezte első gólját felcsúti színekben – nem volt nehéz dolga, Jonathan Levi becsúszva centerezett, majd a 21 éves játékos két lépésről a kapuba pörgette a labdát. Még jobban szétnyílt az olló a továbbiakban, Urho Nissila két gólt lőtt – egyszer a bal, egyszer a jobb alsóba lőtt nagyjából 15 méterről –, a kettő között Mondovics Kevin talált be, aki 17 évesen az első gólját szerezte a PAFC első csapatában.

Mindezeken túl is több gólt lőhetett volna a vendégcsapat, de vagy a kapus, vagy a kapufa, esetleg egy önfeláldozó védő blokkja hárított, ám így is nagyon simán jutott tovább a Puskás Akadémia. 0–7

A 3. forduló utolsó mérkőzését, a Kazincbarcika–Diósgyőr találkozót hétfő 19 órakor rendezik, de a következő kör sorsolását már előtte, 17.30-tól megtartják, amit az M4 Sport szintén közvetít.

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE–PUSKÁS AKADÉMIA FC 0–7 (0–2)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 695 néző. Vezette: Csonka Bence (Szalai Balázs, Szalai Dániel)
HALADÁS VSE: Horváth B. – Czuczi, Varga Cs., Vigh P., Tarján – Horváth M., Szakály A. (Dezamits, 78.), Jancsó (Hári, 58.), Horváth A. (Likerecz, 78.) – Fehér D. (Árvay, 58.), Szenczi B. (Tompek, 69.). Vezetőedző: Szenczi Imre
PUSKÁS AKADÉMIA: Pécsi – Maceiras, Golla, Szolnoki, Brandon (Vitályos, 77.) – Plsek (Nissila, 55.), Kocsis D. (Soisalo, 55.), Duarte, Puljic (Colley, 68.) – Levi (Mondovics, 68.), Kerezsi. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Golla (0–1) a 4. Puljic (0–2) a 12., Plsek (0–3) az 50., Kerezsi (0–4) a 63., Nissila (0–5) a 70., Mondovics (0–6) a 75., a Nissila (0–7) a 83. percben
Szenczi Imre: – Ami jó, hogy a szurkolóink fantasztikusak voltak. Annak is örülök, hogy az első félidőben a támadójátékunk és a védekezésünk is rendben volt. Ami viszont rossz, hogy a második félidőre szétesett a csapat.
Hornyák Zsolt: – Elégedetlen vagyok a helyzetkihasználással és azzal, hogy sokszor lesen voltak a játékosaink. Viszont örülök, hogy a fiatal Mondovics Kevin jól szállt be, és a többi csereként pályára küldött játékosunk is jól futballozott.