Egyre közelebb Európa, a Paks megszakította rossz sorozatát, és legyőzte a Kövesdet

2024.04.27. 16:25
Bödéék (zöldben) legyűrték a sereghajtó Kövesdet. (Fotó: Makovics Kornél)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Paks az élvonaltól biztosan búcsúzó, sereghajtó Mezőkövesdet fogadta. A hazaiak az első félidőben Szabó János találatával szerezték meg a vezetést, majd előnyüket a második félidőben Könyves Norbert révén duplázták meg. Szalai József találatával még sikerült szépítenie a vendégeknek, de a Paks 2–1-es sikerét nem tudták megakadályozni.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
PAKSI FC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–1 (1–0)
Paks, Paksi FC Stadion. Vezette: Káprály
Gólszerző: Szabó J. (14.), Könyves (60.), ill. Szalai J. (62.)

A mérkőzés online, szöveges tudósítása itt olvasható.

Még március elején történt, a 23. fordulóban a Paks Böde Dániel két találatával 2–0-ra nyert az MTK Budapest vendégeként, a Mezőkövesd Zsóry pedig Bőle Lukács góljával győzött a DVSC otthonában. Az első eredmény a csapatok akkori formája alapján papírformának volt mondható (bár jegyezzük meg, a fővárosi együttes jobban futballozott riválisánál), utóbbi viszont óriási meglepetést jelentett – ezek után nyilván egyik klubnál sem számítottak olyan forgatókönyvre, mint ami a folytatásban megvalósult. A következő hat bajnokiján ugyanis a Paks és a Mezőkövesd egy-egy pontot szerzett, és ez azt eredményezte, hogy a már biztos ezüstérmesnek gondolt paksiak visszacsúsztak a harmadik helyre, a kövesdiek pedig nyolc idény után búcsúzni kényszerülnek az NB I-től. Hazai oldalon okkal bízhattak abban, hogy a hétközi, Kisvárda elleni 2–1-es Magyar Kupa-győzelem és a döntőbe jutás a rossz sorozat végét jelentette, ugyanakkor valószínűsíteni lehetett, a megfiatalított rivális nem adja ajándékba a győzelmet.

Bognár György öt helyen is változtatott a keddi kezdő tizenegyhez képest: Vas Gábor, Vécsei Bálint, Silye Erik, Hahn János és Tóth Barna kimaradt, a helyükön Szabó János, Szabó Bálint, Haraszti Zsolt, Könyves Norbert és a 2023–2024-es idényben először kezdő Böde Dániel játszott. A Paks azonnal a kapuja elé szegezte ellenfelét, Szabó Bálint lövése után a labda már a negyedik percben kis híján a jobb alsó sarokban kötött ki, majd Könyves Norbert alakított ki magának lövőhelyzetet, ám ballal a kapu fölé bombázott. Osváth Attila megindulása és ballábas lövése után Kovácsik Ádámnak már nagyot kellett védenie, nem sokkal később pedig Böde fejesénél a gólvonalon helyezkedő Vajda Sándor mentett. Óriási nyomás nehezedett tehát a vendégegyüttesre, és az első negyedórát nem is úszta meg gól nélkül: Böde fejjel készített elő, Szabó János pedig kíméletlenül kihasználta a helyzetét. A játékrész felénél Osváth beadásánál Haraszti teljesen egyedül érkezett középen, de óriási helyzetben a bal sarok mellé fejelte a labdát. A Mezőkövesd próbált lapos passzokkal támadásokat kezdeményezni, a társak elsősorban Cseri Tamást keresték a labdával, ám a hazai kaput jó ideig nem igazán tudták megközelíteni. Aztán félórai futballt követően mégis sikerült, Vajda Sándor beadása helyzetben is találta Szalai Józsefet, csakhogy ő kapásból a jobb sarok mellé lőtt. Amikor Könyves egy védő szorításában kapu fölé küldte a labdát, a hazai szurkolók joggal érezhették, kedvenceik tulajdonképpen már le is rendezhették volna a párharcot, ám csak szűken, egy góllal vezettek, ami sohasem jelent életbiztosítást.

Rengeteg átadási hibával kezdte a második félidőt a Paks, sőt, gyors vendégkontra végén Molnár Gábor jó passzal helyzetbe hozhatta volna a középen érkező Szalait, majd amikor Könyves megduplázta csapata előnyét (Vécsei nagy mentése is kellett ehhez), majd' mindenki azt gondolta, eldőlt a mérkőzés. Szalai József viszont szinte azonnal válaszolt, így aztán szó sem volt lefutott találkozóról.

Szenvedett a Paks, és mert a vendégeknél ekkor már Sztefan Drazsics is a pályán volt, egy pillanatra sem lélegezhetett fel. Tóth Barna nagy helyzetben a bal kapufára fejelte a labdát, ezúttal azonban ez is belefért. A Paks, ha nehezen is, otthon tartotta a három pontot, és továbbra is versenyben van az ezüstéremért. 2–1