NB I: Fantasztikus volna újból legyőzni a Fradit – Molnár Gábor

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2023.12.06. 09:15
Vasárnap a Ferencváros otthonában sikerült pontot szereznie a Mezőkövesdnek, Molnár Gábor (balra) abban bízik, hogy hazai pályán a győzelem is összejöhet (Fotó: Dömötör Csaba)
Jó formában várja a Mezőkövesd Zsóry a Ferencváros elleni mérkőzést, Molnár Gábor bízik benne, hogy csapata pályaválasztóként egymás után harmadszor is nyerhet a címvédő ellen.

RITKÁN FORDUL ELŐ hasonló egy játékos pályafutásában: négy nap alatt kétszer is a Ferencváros ellen léphet pályára – mindkétszer a bajnokságban!

A Mezőkövesd Zsóry 29 esztendős támadója, Molnár Gábor sem emlékszik arra, hogy korábban hasonlóban lett volna része, ugyanakkor azt sem titkolja, nagyon szeret a Fradi ellen futballozni. Erre legutóbb vasárnap volt lehetősége, akkor csapata a 15. forduló záró meccsén nagy bravúrral 0–0-t játszott a Groupama Arénában, szerdán pedig a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolja riválisával.

„Azért nem szokásos, hogy egyik nap a Ferencváros ellen játszol, aztán három nappal később megint, a különbség csak annyi, hogy az első párharc idegenben van, a második pedig hazai pályán   – mondta a kövesdiek kitűnő formában lévő szélsője, Molnár Gábor.  – Vasárnap az első fél­időben igazi ki-ki meccset játszottunk, és bár ellenfelünk a szünet után nagyon ránk jött, végül rendkívül fontos ponttal távoztunk. A Groupama Arénában mindenkinek bravúr a pontszerzés, nekünk is az, de azzal is tisztában vagyunk, a Fradi Mezőkövesden is esélyesként lép pályára. Sajnos az idény elején nagyon sok pontot vesztettünk, nem úgy indultunk, ahogy szerettünk volna, már csak ezért is nagy szükségünk van a győzelmekre. Mindenki láthatja, ellenfelünk a nemzetközi porondon is helytáll, sorozatban játssza a meccseket, és bár erős a kerete, azok a játékosok, akik hat nap alatt a harmadik mérkőzésüket játsszák, aligha lesznek a legfrissebbek. Ennek ellenére újabb nehéz kilencven perc vár ránk, de jó formában vagyunk, szeretnénk folytatni jó sorozatunkat.”

No igen...

A Mezőkövesd Zsóry és a Ferencváros ellentétes formát mutat, és bármennyire hihetetlen, nem a találkozót második helyről váró zöld-fehér együttes van jobb sorozatban. Amikor a Fradi október 29-én 3–0-ra legyőzte az Újpestet, nyolc győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel még úgy is az első helyen állt, hogy egy bajnokival kevesebbet játszott, azóta viszont négy találkozón csak két pontot gyűjtött, így már a vesztett pontok tekintetében is az éllovas Paks mögé szorul. Egészen más utat jár be Kuttor Attila irányításával a Mezőkövesd: az első kilenc összecsapásából hetet elveszített, ám azóta legyőzte az MTK Budapestet (1–0) és a DVSC-t (2–1), utána jó játékkal pont nélkül maradt Diósgyőrben (0–2), majd kiütötte az Újpestet (4–0), valamint döntetlenre volt jó a Ferencváros (0–0) vendégeként. Ráadásul a 2022–2023-as bajnoki évben veretlen maradt a Fradival szemben, kétszer legyőzte, egyszer pedig döntetlenre végzett vele.

„Feldobja az embert, amikor a Ferencváros ellen futballozhat, de azért látni kell, ellenfelünk nem véletlenül van ott évek óta valamelyik nemzetközi kupa csoportkörében    – folytatta Molnár Gábor. – Az előző idényben pályaválasztóként kétszer is nyertünk a Fradi ellen, fantasztikus volna harmadszor is legyőzni! Ebben a bajnokságban bárki elkaphat bárkit, minden pontot meg kell becsülni. Ebben az évben még három nehéz bajnoki vár ránk, de jó formában vagyunk, megvan az összhang, és közelíteni akarunk az előttünk álló csapatokhoz.”