Hármat kapott otthon a Diósgyőr a Zalaegerszegtől

2023.12.03. 15:07
A második félidőben rendezte le a DVTK-t a ZTE (Fotó: Kovács Péter)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-14-fordulo-7499" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! </strong></a>
A Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC találkozó 3–0-s vendégsikerrel végződött a labdarúgó NB I 15. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–3 (Mim 65., 74., Ubochioma 90+3.)
Miskolc,
DVTK Stadion, 3652 néző. Vezette: Vad II

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A LEGUTÓBBI JÁTÉKNAPON kiadós verésben volt részük Pakson a Diósgyőr játékosainak. Igaz, kaptak három olyan gólt, amely a kapusok lelkén száradt, de mégis többet, jobbat, nívósabb teljesítményt vártak a piros-fehér alakulattól a csapatot szép számban elkísérő szimpatizánsok. A legutóbbi bajnoki fordulóban nem volt jó napja a Zalaegerszegnek sem, otthon kapott ki 2–1-re a Debrecentől, így a kiesést jelző vonal alá csúszott. Nem érvényesült az új seprű jól seper mondás igazsága, Márton Gábor bemutatkozó fellépésén nem tudott csodát tenni. A szakvezető mérkőzés utáni nyilatkozatában leginkább a bátorságot hiányolta labdarúgóiból, s „hiánycikként” említette a higgadtságot, amelynek híján a kialakított helyzetek értékesítése sem sikerült. A ZTE egyébként idegenben nem túlságosan acélos, mindössze hét pontot szerzett, ezzel szemben a Diósgyőr hazai pályán eddig tizenhármat. A zalaiak számára a statisztika sem ígért túlságosan sok jót. Diósgyőrben eddig 25 alkalommal találkoztak a felek, ezek közül a hazaiak tizenöt találkozót nyertek meg, hat végződött döntetlennel, és mindössze négyszer örülhettek a vendégek.

Diósgyőri berkekben megnyugvással könyvelték el, hogy Artem Ogyincov állhatott be a kapuba, nem volt súlyos a Pakson összeszedett fejsérülése. Kuznyecov Szergej három új labdarúgónak szavazott bizalmat: Gera Dániel, Bényei Ágoston és Pernanbuco került a kezdő tizenegybe. A kezdés után harapós DVTK-t lehetett látni, a hazaiak azonnal letámadtak, szinte csak diósgyőri lábakon vándorolt labda, akadt néhány „helyzetecske” is, de valós gólveszélyről nem nagyon lehetett beszélni.

A kezdeti lendület idővel eltűnt a DVTK játékából, helyzetek és lövések nélkül teltek a percek. Holdampf Gergő lövése foglalkoztatta Dombó Dávidot, aki lábbal hárított, majd Bényei Ágoston tizenöt méterről leadott lövését is fogta a kapus. A félidő hajrájára kombinatívabb lett a DVTK, ám a befejezést, az utolsó passzokat pontatlanra méretezték. A félidő hajrájában Bright Edomwonyi közeli lövése lepattant az egyik védőről, utána Pozeg Vancas hat méterről leadott fejesét követően a bal kapufa segített a vendégeknek.

A második félidőben továbbra is a DVTK irányított, a zalaiak rombolásra törekedtek. Folyamatosan támadott a Diósgyőr, de a sűrű védelmi hálón rendre fennakadtak a próbálkozások, majd ismét jött a lagymatag játszadozás, egyik fél sem tudott döntő fölényt kiharcolni. Hazai részről leginkább az átlövéseket lehetett hiányolni.

A 65. percben váratlan dolog történt, Mim Gergely meglódult a jobb oldalon, majd jobbal a léc alá lőtte a labdát! Nyilván a felépített zalai taktika fontos része volt, hogy lehetőleg gólt szerezni, és mivel ez összejött, a vezetés birtokában még erőszakosabban tudták őrizni előnyüket. Sőt, a folytatásban jelezték, hogy van még lőszer a tarsolyukban, Bedi Bence labdáját a kapufa mentette.

A 74. percben jött a feketeleves: Mim Gergely lefordult védőjéről, és jobbal a jobb sarokba lőtte a labdát. Ezzel fel lett adva a lecke, ugyanis kétgólos hátrány ledolgozása még egy kirobbanó formában futballozó Diósgyőrnek sem egyszerű feladat. Ezen a mérkőzésen azonban a DVTK messze volt a csúcsteljesítménytől. Fogyott az idő, a hazaiak hitehagyottá váltak, és a hosszabbításban esett harmadik találat – Ubochioma Meshack lőtt nagy gólt – már nem osztott, nem szorzott.

A DVTK elmaradt korábbi formájától, nem tudott mit kezdeni szorosan védekező ellenfelével, és egymás után második mérkőzését is elveszítette, míg a zalaiak fontos és értékes pontokhoz jutottak! Szervezett futballt mutattak, védőmunkájuk elsőrangú volt, amikor pedig nekibátorodtak, bizonyították, hogy támadni is tudnak, sőt az utolsó fél órában valósággal szétzilálták ellenfelüket. 0–3