Mance-gólokkal hozta el a ZTE a három pontot Mezőkövesdről

2023.10.07. 12:37
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-9-fordulo-7307" target="_blank">Mance-gólokkal hozta el a három pontot a ZTE Mezőkövesdről <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter) </a>
Két nehéz helyzetben lévő csapat, a Mezőkövesd és a Zalaegerszeg egymás ellen igyekezett szaporítani pontjai számát a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A vendégek örülhettek, mert végig jobban játszva egy góllal nyertek (1–2), így valamelyest távolodóban vannak a veszélyzónától.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Mezőkövesd–ZTE 1–2 (Evangelu 68. – öngól, ill. Mance 34., 85.)
Mezőkövesd,Városi Stadion, 1200 néző.Vezette:Pintér Cs.

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Menekülő útvonalat kell keresnie a Mezőkövesd Zsóry FC együttesének, ha meg akarja őrizni élvonalbeli tagságát! A csapat évek óta a tűzzel játszik, előfordult, hogy csak az utolsó játéknapon sikerült bebiztosítania helyét a legjobbak között. Szombaton ráadásul a mumussal szemben kellett volna helytállni – a ZTE FC ellene. A múlt idénybeli három összecsapás közül a zalaiak kettőt is megnyertek, egy végződött döntetlennel.

Az pedig máig fájó emlék valamennyi mezőkövesdinek, hogy 2022. szeptember 2-án minden idők legnagyobb, hazai pályán történt kiütését kellett elszenvedniük, a 0–5-ös fiaskóra nincs magyarázat, a hetedik fordulóban Ikoba Eduvie zsinórban három gólt szerzett, Gergényi Bence és Szalay Szabolcs pedig egy-egy találattal járult hozzá a kiütéshez.

A kérdés most az volt: vajon megszerzi-e első hazai győzelmét a Mezőkövesd?

Hogy mekkora volt a tét, azt abból azonnal le lehetett mérni, hogy a csapatok óvatosan kezdett: a megszerzett labdákat igyekeztek minél tovább birtokolni, rohanásról, lendületes rohamozásról az első percekben nem nagyon lehetett beszélni. A vendégek többet birtokolták a labdát, a hazaiak a hatodik percben jutottak el először a zalai tizenhatos közelébe. Idővel aztán állandósult a zalai mezőnyfölény, a hazaiak teljesen veszélytelenek voltak kapura. Szendrei Norbert közelről Riccardo Piscitellit találta telibe, helyzetek alapján a ZTE felé billent a mérleg nyelve.

Ki rúg gólt? – a kérdés alapján a kövesdiek aligha, mert a meccs első felében lövés nem veszélyeztette Gyurján Márton kapuját, és a helyzetek kialakításával is adós maradt a hazai csapat. A másik oldalon olykor a szél zavarta meg a támadásépítést, de sok volt az átadási hiba is. A 34. percben aztán Antonio Mance szépségdíjas lövéssel pókhálózta ki 14 méterről a bal felső sarkot.

Változtatni kellett a mezőkövesdi stratégián, s ennek szellemében a második félidőben pályára lépett Molnár Gábor, aki régóta adós a nívós teljesítménnyel. Kuttor Attila visszaállította csapatát a négyvédős játékra, de nem is tehetett mást, támadnia kellett, hiszen hátrányban volt. Persze, ez a védelem fellazulásával járt, és a zalaiak igyekeztek is gyors ellencsapásokkal zavart kelteni. A 68. percben azonban váratlan fordulat történt, Sztefanosz Evangelu saját kapujába fejelte a labdát – öngóllal egyenlített a Mezőkövesd.

Bátrabb is lett a csapat futballja, Ugrai Roland és Molnár Gábor beállásával lényegesen veszélyesebbé vált a Mezőkövesd játéka. Nagy harc indult meg a győztes gól megszerzéséért, lüktetett a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mígnem hat perccel a játékidő letelte előtt villámgyors kontratámadást Antonio Mance góllal fejezett be. Így a hazai alakulat újból kínos fiaskót volt kénytelen elkönyvelni, az egyedüli csapat a mezőnyben, amely hazai környezetben még nem tudott pontot szerezni. 1–2