Mezőkövesd: Fehérvárról érkezik válogatott játékos – NS-infó

P. K.P. K.
Vágólapra másolva!
2023.07.21. 10:21
null
Kovácsik Ádám Mezőkövesden folytathatja a pályafutását (Fotó: Dömötör Csaba)
A Nemzeti Sport értesülései szerint Mezőkövesden folytatja pályafutását a Fehérvárról szerződése lejártával végleg távozó, legutóbb kölcsönben az NB II-es ETO FC Győrben szerepelt egyszeres válogatott kapus, Kovácsik Ádám.

 

Kovácsik Ádám 2015-ben Olaszországból tért haza a Videotonhoz, azóta 2018-ban bajnok, 2019-ben Magyar Kupa-győztes lett a csapattal, és játszott az Európa-liga csoportkörében is a székesfehérváriaknál, akiknél összesen 195 tétmérkőzésen lépett pályára. A 2020–2021-es idényben sérüléssel bajlódott, az NB I-ben csak négy meccset játszott, majd a rákövetkező évadban is csak hatszor szerepelt, tavaly nyáron pedig Győrbe került kölcsönbe.

Az ETO-nál 12 mérkőzésen védett az NB II-ben. Június végén a győri kölcsönszerződése és a fehérvári szerződése is lejárt. A Fehérvár FC akkor már be is jelentette, hogy Kovácsik végleg távozik a klubtól. A 32 éves kapus így szabadon igazolható játékosként szerződhet Mezőkövesdre.

A Nemzeti Sport úgy értesült, a felek már megegyeztek, és hamarosan be is jelentheti új klubja Kovácsik szerződtetését.

 

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MEZŐKÖVESDNÉL
Érkezők: Hudák Martin
(Soroksár SC), Illés Bálint (Diósgyőri VTK), Kojnok Zsolt (Fehérvár FC, szabadon igazolhatóként), Kovácsik Ádám (Fehérvár FC – szabadon igazolhatóként, legutóbb kölcsönben: ETO FC Győr), Lehoczky Roland (MTK Budapest, kölcsön után végleg), Ugrai Roland (szabadon igazolható, legutóbb Pendikspor – Törökország)
Kölcsönbe érkezők: Artem Nahirnij (ukrán-magyar, Puskás Akadémia, legutóbb kölcsönben: Gyirmót FC Győr)
Kölcsönből visszatérők: Cseke Benjámin (Diósgyőri VTK), Kotula Máté (Dorogi FC), Rédling Kevin (Szeged-Csanád GA)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Bodnár Attila

Kiszemeltek:
Távozók: Dino Besirovic (bosnyák-portugál, AIK – Svédország), Bobál Dávid (MTK Budapest, kölcsön után végleg), Luka Lakveheliani (grúz, Dinamo Tbiliszi – Grúzia), Torvund Alexander (magyar-norvég, csákvári kölcsön után Tiszakécske)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérhetnek klubjukhoz: Baranyai Nimród (Debreceni VSC), Bobál Gergely (Vasas FC)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: –

 

 

Legfrissebb hírek

Az Újpest szerződtette a Mezőkövesd kapusát – hivatalos

Labdarúgó NB I
22 órája

Újabb zalaegerszegi távozó – Szankovicstól elköszönt a klub

Labdarúgó NB I
23 órája

„Biztos, hogy távozik Zalaegerszegről” – három országból keresik a légióst

Labdarúgó NB I
Tegnap, 9:18

A Fehérvár alapemberének nincs magyar útlevele, kérdéses a jövője

Labdarúgó NB I
2025.06.04. 15:52

A Fradi válogatott védőjét bejelentették Oroszországban

Labdarúgó NB I
2025.06.04. 14:47

Nem éltek az opcióval – a ZTE egyik kulcsembere is ingyen távozhat

Labdarúgó NB I
2025.06.04. 13:58

Sajtóhír: az Újpest helyett a Dinamo Zagrebet választotta a 21 éves horvát szélső

Labdarúgó NB I
2025.06.04. 10:48

A Nyíregyháza hivatalosan is bejelentett három távozót

Labdarúgó NB I
2025.06.04. 09:28
Ezek is érdekelhetik