Puskás Akadémia–Kisvárda: nulla nulla a forduló rangadóján

BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2022.04.17. 16:45
A Puskás Akadémia gól nélküli döntetlenre végzett odahaza a Kisvárdával a labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén és nagy rangadóján.
Nagy csata volt, gól nem (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy csata volt, gól nem (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Kisvárda 0–0
Felcsút, Pancho Aréna, 1426 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tapogatózó meccsnek indult az „ezüstcsata”, mindkét együttes 4–2–3–1-es felállásban lépett pályára – talán a nagy tétre való tekintettel nem estek egymásnak a csapatok. A Kisvárda nem klasszikus vonal melletti szélsőkkel, hanem szervező játékosokkal lépett pályára, Jasir Asani a jobb, míg Claudiu Bumba a bal oldalon rohamozott, s ez nem bizonyult rossz húzásnak, ugyanis a vendégek az első félidőben többször is megbontották a felcsúti védelem jobb oldalát, Joao Nunes mögé kerültek, nagy helyzetet azonban nem alakítottak ki. Az első valamirevaló lehetőségre a 20. percig kellett várni, Herdi Prenga körülményes becsúszása után az őt letámadó Alexandru Baluta iramodott meg a megkaparintott labdával, amelyet Artem Odincov kapusra vezethetett, ám a gyakran egyénieskedő futballista ezúttal önzetlen akart lenni, a támadást a jobbján kísérő Sahab Zahedihez akart passzolni, ám a visszasprintelő Lazar Csirkovics lábában elakadt a labda, elhalt az ígéretes PAFC-akció.

A félidő közepén átvette az irányítást Hornyák Zsolt együttese, ám előrejátékába sok kreativitás nem szorult. Jellemző volt a felcsútiak támadásépítésére, hogy a tízes posztján szerepeltetett Baluta olykor a védők elé mozogva kérte el a labdát saját térfelén, hogy hátulról kezdje meg a játék szervezését. Bár a kisvárdaiak nem sok vizet zavartak Tóth Balázs kapuja környékén, a 41. perc ők jártak közelebb a vezetés megszerzéséhez: Rafal Makowski fordult re gyönyörűen Spandler Csabáról a jobb szélen, majd a második hullámban érkező Bumba tiszta helyzetben jobb belsővel a kapu fölé pörgette a labdát – óriási helyzet volt!

A fordulás után sem lett magasabb a játék színvonala, nem forogtak veszélyben a kapuk, ami annak tükrében volt igencsak bosszantó, hogy a tabella állása szerint Magyarország élcsapatai mérkőztek meg egymással, s jó eséllyel ezek a klubok képviselik majd hazánkat a nemzetközi kupaporondon.

A második félidőben a házigazda irányította inkább a játékot, de a kisvárdai védelem elmúlt hetekben látott hibái ezúttal elmaradtak, hátul összeszedettebb volt a társaság, így a szabolcsiak idei ötödik idegenbeli bajnokijukat hozták le kapott gól nélkül. Elöl sokáig szinte helyzete sem volt a Kisvárdának, Jasmin Mesanovichoz elvétve került a labda, a 90. percben azonban a szabolcsiak részéről jöhetett volna a nem várt csattanó, Jaroslav Navrátil lövése után Spandleren pattant meg a labda, ám Tóth Balázs bravúrral hárított. A találkozó így 0–0-s döntetlennel zárult, a végeredménnyel és a mutatott játékkal egyik csapat sem lehet maradéktalanul elégedett.