FTC: a szurkolókat és az NB I-et dicsérte a norvég középpályás

V. Á.V. Á.
Vágólapra másolva!
2021.10.10. 10:30
null
Kristoffer Zachariassen a szurkolókat és az NB I-et dicsérte (Fotó: Török Attila)
Kristoffer Zachariassen, a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros középpályása a norvég Eurosport podcastjében mesélt a klubnál eltöltött első hónapjairól. A szurkolók mellett a magyar bajnokságot is dicsérte.

 

„Itt nem a védekezés az elsődleges. Több a labdabirtoklás, és hosszabbak a támadások. Nagyobb a különbség az élcsapatok és kicsik között, mint Norvégiában, de ezeknél az együtteséknél is vannak kiemelkedő játékosok, csapatként nem igazán erősek” mondta el Zachariassen, aki szeretne visszakerülni a norvég válogatottba.

A Rosenborgtól érkező labdarúgó hamar beilleszkedett, de az elején nagy változás volt neki az új közeg.

„Nagy változás volt idejönni. Hirtelen minden angol nyelvű volt, sok különböző kultúrával az öltözőben, ahol a beszélgetések francia, bosnyák, szerb és számos más nyelven folytak. Szerencsére voltak, akik tudtak segíteni nekem.”

A középpályás dicsérte a Fradi-tábort is.

„Elég extrém a szurkolás, lenyűgöz a mag, amely minden meccsen ott van. Őrült zajt teremtenek az arénában. Kilencven percig állnak és énekelnek”
mondta el Zachariassen, aki még nem sokat látott Budapestből, de ezt a hétvégét városnézésre használja fel.

Zachariassen eddig 13 tétmérkőzésen lépett pályára a Ferencvárosban, ezeken egy gólpasszt adott.

Legfrissebb hírek

A Ferencváros magabiztos győzelemmel jutott az Újpest ellen a Magyar Kupa elődöntőjébe

Labdarúgó NB I
3 órája

Ferencváros–Újpest rangadó: begyógyulhatnak a tavaszi sebek

Labdarúgó NB I
18 órája

A Ferencváros a héten 30 meccsesre nyújthatja az Újpest elleni veretlenségi sorozatát

Labdarúgó NB I
2025.04.01. 17:56

Példa nélküli lenne a Ferencváros vagy a Paks idei NB I-es bajnoki címe

Labdarúgó NB I
2025.04.01. 07:09

Ki bírja a nyomást? – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB I
2025.03.31. 22:26

Különmetró szállítja az Újpest-szurkolókat a Ferencváros elleni MK-meccsre

Labdarúgó NB I
2025.03.31. 14:46

Makreckis: A Ferencvárosnál minden edzésnek és meccsnek tökéletesnek kellett lennie

Labdarúgó NB I
2025.03.31. 12:01

Robbie Keane Pesicsről: A viselkedésével majd én foglalkozom

Labdarúgó NB I
2025.03.31. 09:02
Ezek is érdekelhetik